Nākamā spēle
Septembris, 2020 << >>
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
V. Komanda Sp. P.
1 BFC Daugavpils/Progress 22 58
2 SK Super Nova 22 53
3 FK Tukums 2000/TSS 22 48
4 Rēzeknes FA/BJSS 22 39
5 FK Auda 22 37
6 RTU FC/Skonto Academy 22 35
7 FK Smiltene/BJSS 22 33
8 JDFS Alberts 22 28
9 Grobiņas SC 22 20
10 Balvu SC 22 12
11 FK Staiceles Bebri 22 10
12 Preiļu BJSS 22 9
10.11.2018
Rezultatīvākie
1. Līgā:
Gogolashvili Giorgi - 3
Igors Kovaļkovs - 2


Spēles apraksts - 2015-11-07
KalendārsUz sākumu
"Skonto" futbolisti apsveic Vladislavu Sorokinu ar savu pirmo vārtu guvumu. Foto - Juris Gūtmans

Noslēdzam sezonu ar neticami skaistiem Sorokina 'sudraba' vārtiem

Ziņu ievietoja: 07. novembris 2015, 22:01

Skonto FC     Spartaks Jūrmala

07. novembris, Sestdiena, 14.00
Skonto stadions
Virslīga
28. kārta, sezonas pēdējā spēle
2-1

Šodien “Skonto” stadionā “Skonto FC” nospēlēja savu pēdējo spēli 2015.gada Latvijas “SMSCredit.lv” Virslīgā. Līdz pat pēdējai kārtai nebija skaidrs sudrabu un bronzas medaļu liktenis, par tām cīnījās trīs komandas, un tikai “Skonto” bija nodrošinājuši sev vismaz kādu no šiem medaļu komplektiem. Lai paliktu otrajā vietā, šodien bija jāuzvar Jūrmalas “Spartaku”, vai arī derēja neizšķirts ar piezīmi, kā Jelgavā “Ventspils” neuzvarēs. Abi scenāriji šodien īstenojās, “Skonto” futbolisti ar 2:1 uzvarēja “Spartaku”, savukārt “Jelgava” un “Ventspils” cīnījās neizšķirti 0:0, bet tas nemazina spēles 89.minūtē Vladislava Sorokina gūto vārtu nozīmīgumu - šis bija perfekts punkts šai sezonai.

Neskatoties uz to, ka Artūram Karašauskam bija jāizlaiž šī pēdējā spēle, arī Ivans Lukaņuks palika rezervē, kas droši vien nedaudz pārsteidza pretiniekus. Spēles sākuma daļā abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem, kurus par īpaši bīstamiem nosaukt nevar, drīzāk abas komandas veica nelielu izspiegošanu, tādejādi meklējot pretinieka vājās vietas. Bet pamazām mājinieki pārņēma iniciatīvu un atstāja “Spartaku” bez bumbas. Spēles 23.minūtē Vladislavs Gutkovskis pēc stūra sitiena izspēles ar galvu raidīja bumbu jūrmalnieku vārtos, atklājot rezultātu un pietuvinot rīdziniekus vēl tuvāk otrajai vietai. Pēc desmit minūtēm atkal tieši pēc stūra sitiena izspēles Ivans Mena varēja palielināt pārsvaru, taču jūrmalnieku vārtsargs Pāvels Davidovs glāba savu komandu. “Spartakam” arī laiku pa laikam izdevās apdraudēt “Skonto” vārtus, ļoti aktīvs kreisajā malā bija Edgars Gauračs, kurš spēja izkārtot dažus bīstamus momentus gan sev, gan saviem partneriem, tāpat arī Jevģeņijs Kazačoks neizmantoja savu izdevību sarūgtināt Germanu Māliņu pēc teicamas Elvja Stugļa piespēles, sitot nedaudz garām vārtiem aptuveni no 11 metru distances.

Pārtraukumā abi treneri veica pa vienai maiņai: Tamazs Pertija Ņikitas Bērenfelda vietā laukumā sūtīja Renāru Rodi, savukārt Aleksandrs Koliņko nomainīja Elvi Stugli, kurš nepārprotami apdraudēja mājinieku vārtus, bet vakar aizvadīja spēli Dublieru čempionātā, līdz ar to visticamāk nebija gatavs aizvadīt visas 90 minūtes šodien. Jāatzīmē šodien Edgars Jermolajevs, kurš veica vairākus bīstamus centrējumus “Spartaka” soda laukumā, tieši viņš arī izpildīja stūra sitienus, no kuriem viens pirmajā puslaikā bija veiksmīgs. Arī otrajā puslaikā Edgars nekautrējās centrēt Davidova soda laukumā, un dažreiz Vladislavam Gutkovskim izdevās uzvarēt gaisa divcīņās, bet vārtus tomēr šie pūliņi neatnesa. Spēles 55.minūtē teju vai uz “Spartaka” soda laukuma līnijas tika neatļauti apturēts Vladislavs Sorokins, un šo bīstamo standartsituāciju izpildīja neviens cits kā Jermolajevs, kurš sita nedaudz garām vārtiem, bet bumbu lidojumā skāra kāds no jūrmalnieku aizsargiem un Edgars devās izpildīt arī kārtējo stūra sitienu, un atkal ļoti tuvu vārtu guvumam bija “Skonto” futbolisti pēc stūra sitiena izspēles, Pāvels Davidovs burtiski noņēma bumbu no Ofosu Appijas galvas. Pēc šīs epizodes vairāk uzbruka mājinieki, bet tādu bīstamu sitienu uz Davidova vārtiem nesekoja un spēlē nostājās neliels klusums pirms vētras. Sajūtot, ka “skontieši” nedaudz atslābinājās, “Spartaka” futbolisti arvien vairāk novirzīja spēli “Skonto” laukuma pusē, un Edgaram Gauračam atkal sāka izveidoties momenti pie Māliņa vārtiem, līdz visbeidzot 76.minūtē viņš izlīdzināja rezultātu.
Daudz netrūka, lai “Spartaks” arī izrauj uzvaru, taču veiksme šoreiz bija “Skonto” sabiedrotā un jūrmalnieki savus momentus neizmantoja. “Skontieši” centās atjaunot vienu vārtu pārsvaru uz tablo, bet ļoti cieši spēlēja “Spartaks” aizsardzībā un maz, kas varēja izdoties “Skonto” futbolistiem, taču savi momenti bija Jermolajevam, vispirms viņš sita nedaudz pāri vārtiem, bet vēlāk bumba pēc viņa sitiena lidoja tieši Davidova rokās. Un, kad jau bija tuvu kompensācijas laiks, kad jau visas domas pārgāja uz paralēlo spēli starp “Jelgavu” un “Ventspili”, kur bija jācer, ka “Ventspils” neiesitīs, Vladislavs Sorokins aptuveni no 25 metriem guva šīs sezonas svarīgākos, skaistākos un pats svarīgākais - savus pirmos vārtus, kuri kļuva par “Skonto” ‘sudraba’ vārtiem, raidot bumbu tieši vārtu devītniekā, Davidovam nebija nekādu cerību šajā epizodē, pēc šādiem sitieniem jebkurš vārtsargs ir bezspēcīgs. Pieliktajā laikā “Spartakam” bija iespēja izraut neizšķirtu, taču Ēriks Punculs sita garām vārtiem. Līdz ar to šī sezona noslēdzās ar “mega-vārtiem” Sorokina izpildījumā. Arī šogad “Skonto”, neskatoties uz visām problēmām, tomēr spēja izcīnīt augsto otro vietu “SMSCredit.lv” Virslīgā, protams, Tamazs Pertija jau vairākkārt atzinās, ka jebkura vieta izņemot pirmo priekš “Skonto” ir zaudējums, taču tomēr gan līdzjutējiem, gan droši vien arī spēlētājiem ir patīkamāk tomēr būt vismaz otrajiem.

Uzreiz pēc spēles “Skonto” fanu klubs “H-Side” apbalvoja 2015.gada labāko spēlētāju “Skonto FC” rindās. Viņi veica aptauju, kura noteica, ka labākas šogad ir Artūrs Karašausks. Pēcspēles preses konferencē abiem treneriem daudz bija vaicāts par nākamo sezonu, kādi ir plāni starpsezonā un vai ir zināms par spēlētāju likteni, kuri paliks, un kuri noteikti mainīs komandu ziemas laikā, bet tas viss ir jau cits stāsts...

“Skonto FC” izsaka pateicību visiem, kas atbalstīja un juta līdzi mūsu komandai. Šis bija ļoti smags gads, un bez Jūsu atbalsta mēs pat nevaram iedomāties, kā beigtos šī sezona. Mēs pateicamies visam “Skonto” stadiona kolektīvam, ārstniecības sabiedrībai “ARS”, apsardzes kompānijai “NORD Apsardze”, kā arī pateicamies par sadarbību “Turkish Airlines” kompānijai, ūdenim “Venden”, “JAKO” sporta tērpu kompānijai, sporta veikalam “KOMANDA”, un visiem-visiem pārējiem! Un, protams, milzīgs paldies Tev – “Skonto” fans, līdzjutējs un “H-Side” fanu kluba biedrs par to, ka biji ar komandu līdz pēdējam! Tavs ieguldījums šajā sezonā ir neizmērojams, to var apliecināt jebkurš “Skonto” futbolists. Kopā mēs esam spēks! Lai dzīvo “Skonto”, lai dzīvo Latvijas futbols, un ar lielām cerībām raudzīsimies nākotnē, 2016.gadā, lai viss turpinās, lai viss izdodas – Uz priekšu “Skonto”!

"SMSCredit.lv" Virslīga, 7.novembris

"Skonto FC" - "Spartaks Jūrmala" 2:1 (1:0)
Vārti: Gutkovskis 23', Gauračs 76', Sorokins 89'
Brīdinājumi: Mena - Maksimenko, Mickevičs

Skonto FC: Māliņš, Jermolajevs, Osipovs, Timofejevs, Appija, Kozlovs, Gutkovskis (Strods 90+2'), Mena, Kovaļovs (Višņakovs 71'), Bērenfelds (Rode 46'), Sorokins

Spartaks Jūrmala: Davidovs, Bulvītis, Mežs, Maksimenko, Ulimbaševs, Aboagji (Punculs 73'), Gauračs, Kazočuks, Mickevičs, Vivakva (Pilāts 89'), Stuglis (Korzāns 46')

Galvenais tiesnesis: Ivars Caune

Foto no spēles - šeit

Autortiesības © 2012 h-side limited. Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.