5. kārta
0-0

VIDEO, FOTOGALERIJA

Piektajā Virslīgās kārtā rīdziniekiem izbraukumā bija jātiekas "FK Ventspils", kuri līdz šai kārtai atradās tabulas pašā virsotnē.

Šo dueli jau ierasts saukt par Latvijas klasiku. Šis nosaukums nav pārspīlēts, jo "Skonto" un "FK Ventspils" ir tituliem bagātākie dzintarzemes klubi, kā arī visilgāk spēlē Virslīgā. Šī bija 70. rīdzinieku un kurzemnieku cīņa Latvijas čempionāta ietvaros, līdzšinējā statitika -  25 reizes uzvaru ir svinējuši rīdzinieki, 23 reizes pārāki bija ventspilnieki, bet atlikušajā 21 spēlē tika fiksēts neizšķirts, vārtu attiecība 81-69 rīdzinieku labā.

Spēli veiksmīgāk sāka mājienieki, kurus jau pirmajās minūtēs vadībā varēja izvirzīt Žigajevs, bet par laimi vārtos veiksmīgi darbojās Pavlovs. "Skonto" spēja atbildēt ar veiksmīgām Karašauska darbībām, taču viņa sitiens nedaudz lidoja garām vārtu stabam.

Kurzemnieki turpināja uzbrukt vairāk un puslaika vidū no droša vārtu zaudējuma sarkanbaltos glāba Artjoms Osipovs, kurš ar galvu atsita bumbu, neļaujot tai šķērsot vārtu līniju. Rīdziniekiem treneru korpusam pēc šīs epizodes noteikti sirmo matu skaits palielinājās. Spēles pirmais nogrieznis noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Puslaiku pārtraukumā Tamazs Pertija veica vienu spēlētāja maiņu - kreiso aizsargu Bērenfeldu nomainot ar Timofejevu. Puslaiks kopumā ritēja līdzīgā cīņā, taču bez vērā ņemamām vārtu gūšanas iespējām. 70. minūtē rīdiznieku līdzjutējiem tik labi pazīstamais Ritvars Rugins pārkāpa noteikumus pret Karašausku un nopelnīja otro dzelteno kartiņu, tādejādi atlikušās 20 spēles minūtes "Skonto" varēja spēlēt vairākumā.

Spēles noslēguma daļu rīdzinieki ievērojami vairāk kontrolēja bumbu un centās uzbrukt aizvien biežāk un agresīvāk, tomēr vārtus tā arī neizdevās gūt. 70. Latvijas klasika noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

SMScredit.lv Virslīga, 5.kārta (4.maijs)

"Ventspils" - "Skonto" 0:0
Noraidījums: Rugins 70'.
Brīdinājumi: Žigajevs, Rugins - Karašausks, Gutkovskis, Usanovs.
"Ventspils": Meļņičenko, Rugins, Krjauklis, Jemeļins, Kurakins, Rečickis, Pauļus, Siņeļņikovs, Žigajevs, Turkovs (Tīdenbergs 82'), Karlsons.
"Skonto": Pavlovs, Bērenfelds (Timofejevs 46'), Rode, Smirnovs, Osipovs, Kozlovs, Kalons (Milašēvičs 86'), Pallo (Usanovs), Višņakovs, Gutkovskis, Karašausks.
Tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs.

Autortiesības © 2012 h-side limited. Visas tiesības paturētas.