Vairāk ziņasUz sākumu
Aleksejs Višņakovs. Foto - Juris Gūtmans

Latvija zaudē ar minimālu rezultātu un liek panervozēt čehiem spēles izskaņā

Ziņu ievietoja: 07. septembris 2015, 00:46

Šovakar Latvijas nacionālā izlase mājās spēkojās ar Čehijas valstsvienību. Šoreiz pamatsastāvā bija uzreiz vairākas izmaiņas, kuras tomēr neatmaksājās, jo jau pirmajā puslaikā nācās veikt divas maiņas. Artūrs Karašausks arī šoreiz sāka starta vienpadsmitniekā un nospēlēja 66’ minūtes. Diemžēl šajā spēlē Artūra sniegums nebija tik spožs kā pret turkiem, jo tomēr čehu aizsargi ļoti cieši viņu uzmanīja, bet, neskatoties uz to, tik un tā Artūrs bija ļoti aktīvs un arī varēja apbēdināt Petru Čehu. Aleksejs Višņakovs šoreiz sāka uz rezervistu soliņa un laukumā devās spēles 29’ minūtē nomainot Vladimiru Kamešu. Uzreiz dodoties laukumā Aleksejs Višņakovs saasināja spēli. Spēles 73’ minūtē Artūrs Zjuzins ar skaistu sitienu panāca 1:2 un pēdējās 20 minūtēs latvieši lika panervozēt čehiem, jo iespējas izlīdzināt bija, turklāt ne tik sliktas.

Cienīga spēle ar stipru pretinieku noteikti nāks par labu mūsu spēlētājiem, un jau pavisam drīz viņi atkal būs kluba rīcībās un priekšā jau gaida nākamā “SMSCredit.lv” Virslīgas kārta. “Skonto FC” gaida atpakaļ no izlases veselus četrus spēlētājus, un “Skonto” galvenais treneris jau sāks gatavot komandu spēlei pret “Spartaku”.

Pēc spēles uzzinājām Artūra Karašauska, Alekseja Višņakova, kā arī ar “Skonto” galvenā trenera Tamaza Pertijas viedokli par šīm abām Latvijas valstsvienības spēlēm.

Artūr, tu esi sācis abas spēles Latvijas valstsvienībā sākumsastāvā. Kādas ir emocijas pēc Mariana Pahara izsaukuma, pēc abām spēlēm, un kādas sajūtas ir tagad atgriezties kluba rīcībā?
Marians Pahars arī agrāk izsauca mani izlasē, tāpēc tas arī nebija man pārsteigums šoreiz. Esmu priecīgs, ka nospēlēju abas spēles iznākot sākumsastāvā, taču es nedrīkstu šeit apstāties, ir jāturpina strādāt un iet uz priekšu. Spēli pret Turcijas izlasi nospēlējām labi, arī par savu sniegumu arī varu pateikt, ka nospēlēju diezgan labi, šovakar bija jūtams nogurums, kājas bija jūtams smagums, bija ļoti grūti, un vajadzēja sevi piespiest kaut ko darīt. Taču esmu nospēlējis divas spēles Latvijas izlases pamatsastāvā, tas, protams, mani ļoti priecē, tagad ir jāiet tālāk un jāgatavojas kluba spēlēm.

Par “Spartaku” vēl nedomā?
Par to es domāšu jau tad, kad būšu kluba rīcībā, un tad arī gatavosimies.

Aleksej, arī tu piedalījies abās spēlēs, kādas ir sajūtas, vai jūti Latvijas valstsvienības Mariana Pahara atbalstu un cik dažādi ir Marians un Tamazs?
Sajūtas pēc divām spēlēs ir dažādas. Pirmā spēle pret turkiem kopumā bija laba kā man, kā arī citiem Latvijas izlases spēlētājiem, labs rezultāts un labas emocijas ir palikušas no tās spēles. Bet šoreiz, pēc čehiem, ir tāda rūgtuma sajūta, izgāzāmies spēles sākumā un no tā cietām spēlēs izskaņā. Runājot par treneriem - nav vienādu treneru, katram ir savi plusi un mīnusi. Abi divi ir labi, bet dažādi, tiešām, un apspriest un salīdzināt viņus vienkārši nevar.

Šodien sāki uz rezervistu soliņa, vai zini kāpēc?
Ja jūs pamanījāt kopumā bija sešas izmaiņas sākumsastāvā salīdzinot ar pirmo spēli, nezinu ar ko tas ir saistīts, trenerim ir skaidrāk redzams. Varbūt neesam līdz galam atguvušies pēc pirmās spēles, mums bija fiziskie testi kājām, un treneris varbūt nolēma, ka man ir palicis nogurums vai arī citi puiši ir labāk gatavi, godīgi nezinu, taču tas ir trenera lēmums, un tas ir jāciena, bet protams, ka es pats ļoti gribēju spēlēt.

Un pēdējais jautājums, kāds ir noskaņojums tagad atgriezties kluba rīcībā, kāds ir noskaņojums, priekšā gaida spēle pret “Spartaku”.
Ir patīkama sajūta, mēs nospēlējām divas spēles pret ļoti labiem pretiniekiem, ieguvām pieredzi, arī es, jo bija ļoti laba atmosfēra, nospēlēju augstā līmenī un domāju tas man dos spēkus čempionātam, īpaši pirms spēles pret “Spartaku” jo īpaši, tās labās emocijas palīdzēs uzvarēt.

Tamaz, četri spēlētāji tika izsaukti Latvijas valstsvienībā. Kā vērtējat Višņakova un Karašauska sniegumu?
Es domāju, ka piecu baļļu sistēma abi izskatījās ļoti labi, varētu ielikt 4 ar plusu. Karašauskam spēlē pret Turciju pat 5 varētu ielikt, bet šodien 4 ar plusu, jo viņš darīja savu darbu uz laukuma, turklāt ļoti labi tika ar to galā, tāpat arī Višņakovs, ļoti labi uznāca uz maiņu, kopumā izlase pēc maiņām un otrajā puslaikā daudzreiz stabilāk sāka spēlēt, pēc Gabova un Višņakova uznākšanas uz laukuma viss nostājās savās vietās.

Jermolajevs un Kozlovs pie spēles laika netika, taču tomēr bija izsaukti izlasē, kas jau ir rezultāts. Kā novērtēsiet to, ka viņus izsauca uz valstsvienību?
Viņi abi bija starp 23 Latvijas valstsvienības spēlētājiem, tas jau runā par to, ka viņi ir izlases spēlētāji, taču pati situācija uz laukuma gan Turcijā, gan šovakar attīstījās tādā veidā, ka viņus neizlaida. Tas nav, tāpēc ka viņiem neuzticas, bet gan situācijas dēļ, piespiedu maiņas, jo šovakar vāji nospēlēja Freimanis un nācās veikt nestandarta maiņas. Es domāju, ka, ja spēle attīstītos nedaudz, citādi, tad abi divi varētu tikt pie spēles laika. Pats galvenais, ka viņi bija izlases rīcībā, izjūta to atmosfēru, kas tas ir. Es domāju arī turpmāk tiks izsaukti izlasē un arī tiks pie spēlēšanas.

Kā kopumā novērtējat Latvijas izlases sniegumu šovakar?
Čehiem bija ļoti svarīgi šodien uzvarēt, tāpēc viņi spēlēja ļoti uzmanīgi, savukārt mums nebija ko zaudēt un varējām drusku agresīvāk spēlēt, īpaši jau pie 0:2 sākām spēlēt savu futbolu. Bija redzams, ka Latvija varēja arī izlīdzināt rezultātu, bija momenti, taču neveiksmīga sākuma dēļ šodien zaudējām.

Latvija-Čehija 1:2 (0:2)
Vārti: Zjuzins 73' - Limberskis 13', Darida 25'
Brīdinājumi: Maksimenko, Dubra