Nākamā spēle
07 04 41
Aprīlis, 2016 << >>
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
V. Komanda Sp. P.
1 Rēzeknes FA 2 6
2 SK Babīte 2 6
3 Valmiera Glass FK/BSS 2 6
4 RTU FC 2 4
5 SKONTO FC 2 4
6 FK Tukums 2000 2 3
7 FK Staiceles bebri 2 3
8 FK Auda 2 3
9 AFA Olaine/SK Super Nova 1 1
10 FK Jēkabpils/JSC 2 1
11 JDFS Alberts 2 1
12 FK Smiltene/BJSS 2 1
13 FK Ogre 1 0
14 Preiļu BJSS 2 0
15 JFK Saldus 2 0
14.04.2016
Rezultatīvākie
1. Līgā:
1. Jegors Morozs 5
JEGORS MOROZS
Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu

"Skonto" stadionā notika oficiālie pirmsspēles pasākumi.

Ziņu ievietoja: 16. jūlijs 2015, 01:01

Šodien „Skonto” stadionā abas komandas izmēģināja laukumu un abu komandu treneri piedalījās pirmsspēles preses konferencēs. Tamazs Pertija šoreiz uz preses konferenci no spēlētājiem paņēma līdzi Dāvi Indrānu

Tamazs Pertija („Skonto FC” galvenais treneris): "Gatavojamies šai spēlei kā parasti, saprotam spēles nozīmīgumu, saprotam pretinieka spēku. Tā ir laba komanda, kas nokomplektēta ar pieredzējušiem futbolistiem, es paguvu apskatīties spēlētāju vecumu, visi ir aptuveni 30-35 gadus veci spēlētāji. Apskatoties viņu spēles varu secināt, ka tā ir eiropeiska stila komanda: ātra, veikla, daudz piespēļu. Uzbrucēji mūsdienīgi, nav stāvoši. Laba komanda. Viņu mājas spēlēs atmosfēra ir vienkārši lieliska, viņiem ir jauns stadions, brīnišķīgs laukums. Pēdējo spēli viņi izbraukumā zaudēja ar 0:2, taču pirms tam mājās uzvarēja ar 3:0. Viņu zaudētajā spēlē ieraudzījām, ko mēs varam piedāvāt no savas puses, redzējām viņu plusus un mīnusus. Pretinieku ļoti cienām, tāpat kā visus. Ceru, ka spēle visiem būs interesanta.

Spēka ziņā tomēr domāju, ka ungāri ir spēcīgāki pār īriem. Iemesls - viņi spēlē ātrāk nekā īri. Īrijas komanda spēlēja ļoti tehnisku futbolu, savukārt ungāriem tehnikai vēl klāt nāk ātrums. Mēs īrus apspēlējām uz ātruma rēķina. Mums bija lieli ātrumi gan mājās, gan viesos. Darījām visu ļoti ātri, un īri neizturēja mūsu piedāvāto ātro tempu. Tehniskā ziņā īrus un ungārus vērtētu vienādi. Īri tehnikas un futbola domāšanas ziņā bija lieliska komanda. Ungāri arī ir tehniski, taču vēl arī ātrāki. Visas mūsu bažas ir saistītas ar "Debrecen" ātrumiem, viņi ļoti zibenīgi piespēlē bumbu flangos, tad seko centrējums, un viņu garie futbolisti izcili labi spēlē otrajā stāvā. Tiesa, to visu viņi izdarīja mājas spēlē uz sava lieliskā laukuma, bet zaudētajā atbildes spēlē bija pavisam cita aina. Varbūt tur bija drausmīgs karstums, varbūt viņi spēlēja uz rezultātu - tiešām nezinu. Taču tas ir fakts, ka viņi daudz spēcīgāk nospēlēja mājas spēli nekā izbraukuma spēli."

Tamazam paprasīja arī salīdzināt „Debrecen” komandu ar Liberecas „Slovan”: "Domāju, "Slovan" bija stiprāks, tas ir personīgi mans viedoklis. Gan spēlētāju ziņā, gan arī pēc visiem citiem parametriem. Taču šeit jāatzīst, ka toreizējais "Skonto" arī bija stiprāks nekā tagadējais, jo tobrīd mūsu kluba rocība, manuprāt, bija daudz lielāka. Šobrīd tikai veidojam labu komandu, bet, kad spēlējām ar Liberecu, mums jau bija gatava laba komanda. Šobrīd veidojam un jau parādās cerīgas pazīmes, ka tiešām varētu izveidoties laba komanda."

Tāpat tika uzvaicāts Tamazam par gaidāmo sastāvu, īpaši aizsarga pozīcijā, vai tur spēlēšot Isajevs, kā arī vai ir gaidāma Indrāna debija „Skonto” rindās: "Laikam neteikšu jums, kurš tieši rīt spēlēs un kāds būs spēlētāju izvietojums. Varbūt tas būs Isajevs, varbūt nebūs. Varbūt būs četri aizsargi, varbūt pieci, varbūt trīs centra aizsargi ar diviem malējiem aizsargiem. Šodien nevaru to jums atklāt, bet drīzumā redzēsiet, kāds būs mūsu izvietojums un kuriem spēlētājiem dodam priekšroku konkrētajā mačā.

Runājot par Indrānu - viss ir viņa rokās. Viņš ir perspektīvs puisis, nepaņēmām viņu tāpat vien. Spēlētājus atlasām, izvērtējot viņus no visiem aspektiem. Viņš atbilst personīgi manām prasībām, sākot no sportiskā aspekta, beidzot ar cilvēcīgajām īpašībām. Esmu pārliecināts, ka viņš būs labs futbolists, ja vien būs uz pareizā ceļa kā šobrīd."

Iepriekš Tamazs Pertija bija teicis, ka Aleksejs Višņakovs ir paguris, līdz ar to jautājums par Višņakova stāvokli bija diezgan gaidīts: "Nezinu, rīt spēlē redzēsiet. Ja viņš izies pamatsastāvā un spēlēs slikti, tad nebūs paguvis atjaunoties un tā tālāk. Uzsveru - ja vien viņš spēlēs pamatsastāvā. Man nekad nav tā, ka saku: "Es tev dodu iespēju." Nē, tā nekad nav. Katram futbolistam jāiet laukumā un jāpierāda sevi. Nebūs tā, ka kādam dodu pēdējo iespēju. Vai nu spēlētāju turu komandā, ticu un uzticos viņam, vai arī neturu. Tiem, kurus turu komandā, būs viena, divas, desmit, divdesmit iespējas. Ja viņa komandā nav, tātad viņa iespēja beigusies, un viņš spēlē citā komandā."

Svētdien „Skonto” stadionā norisināsies Latvijas kausa astotdaļfināla spēle pret „JDFS Alberts” komandu. „Skonto” ir vienīgie no Eirokausu dalībniekiem, kuri nepārcēla spēli. Tamazs Pertija paskaidroja, kāpēc tika pieņemts šāds lēmums: "Mēs nepārcēlām pat spēli ar "Spartaku". Mums ir noteikta gatavība, noteikts plāns. Nepārcēlām spēli ar "Spartaku", jo cerējām, ka pietiks spēku, emociju un uzvarēsim šo maču. Tā arī notika. Ceram, ka arī kausa spēlē pietiks gan spēku, gan emociju. Noteikti spēlēsim šo spēli. Mums šobrīd ir tāda komanda, ka jebkurš no spēlētājiem var iziet pamatsastāvā un labi nospēlēt. Vienīgā spēle, ko gribējām pārcelt, bija 27.jūlija tikšanās ar "Liepāju", jo 23.jūlijā aizvadām atbildes spēli ar "Debrecen”, pārlidojums un tā tālāk. Taču viņi nepiekrita. Neko darīt. Mēs piekritām "Liepājai", kad viņi lūdza mums mainīt 1.kārtas spēles norises vietu no Rīgas uz Liepāju, bet viņi tagad nepiekrīt. Nekas traks, dzīve ar to nebeidzas - domāju, vēl būs analoģiskas situācijas, kad no mums kaut kas var būt atkarīgs. Ja nepārcēlām, tad spēlēsim, nav problēmu, mēs vienkārši palūdzām, viņi nepiekrita. Kausa spēle gan nav jāpārceļ, spēlēsim to."

Vēl Tamazs pastāstīja, ka ir nobrīnīts, ka īri izgrieza momentus no video apskata, kad „Skonto” futbolisti pie rezultāta 2:0 brīvi spēlēja, radot nepareizu priekšstatu Latvijas skatītājam, taču piebilda, ka redzētais Īrijā nepalīdzēs ungāru skautam, kurš vēroja to spēli klātienē, jo rītdien viņi spēlēs pavisam citādi. Kā arī pats Tamazam nebija grūtību apskatīties viņu spēles un izanalizēt pretiniekus un teica, ka viņam ir visa nepieciešamā informācija.


 Dāvis Indrāns („Skonto FC” pussargs): "Gatavojamies tāpat kā katrai spēlei. Protams, pretinieks daudz, daudz stiprāks nekā Latvijas čempionātā. Pats neesmu redzējis viņu spēles, taču zinu, ka viņi ir spēlējuši Čempionu līgas grupu turnīrā pret "Liverpool" un vēl pāris komandām. Treneris lielāko daļu jau pateica - gatavojamies nopietni, pretinieks ir pieredzējis, viņiem ir veci spēlētāji. Nav tā kā mums, kur viss rezervistu soliņš ir 1995.-96.gadā dzimušie. Ceru, ka būs daudz skatītāju, ka būs laba spēle un ka pēc spēles varēsim būt priecīgi par rezultātu."

Dāvis Indrāns arī tika jautāts par pāreju no „Ventspils” uz viņu lielāko sāncensi „Skonto”: "Saprotu, jā, sanāca pāriet uz vislielāko sāncensi. Ventspilī bija nelielas problēmas ar kluba vadību. Nevaru pastāstīt, kādas tieši, mēs par tām lietām vairs nerunājam. Prieks, ka uzreiz "Skonto" iejaucās, "Skonto" palīdzēja, treneris Tamazs gribēja, lai pie viņiem spēlēju. Tā kā pats esmu rīdzinieks, priecājos, ka tagad beidzot varu spēlēt "Skonto". Lai gan pats neesmu sācis tur spēlēt, nāku no "Alberta", biju pie Jura Docenko. Tagad esmu šeit un esmu apmierināts."

Dāvis arī piebilda, ka būs priecīgs satikt savu treneri Artūru Zakreševski Latvijas kausa spēlē ar „JDFS Alberts” svētdien.


Elemērs Kondāšs („Debreceni VSC” galvenais treneris): "Sveiciens visiem! Protams, esam ieguvuši informāciju par Rīgas "Skonto", uzskatām, ka tā ir patiešām laba komanda. Daudz ko izsaka fakts, ka "Skonto" iepriekšējā kārtā uzvarēja abas spēles. Sagaidām ļoti grūtu maču. "Skonto" ir daudz labu spēlētāju. Mēs izsakām lielu nožēlu, ka viens no jūsu centra aizsargiem guva smagu traumu. Mūsu klubs novēl ātru un veiksmīgu spēlētāja atveseļošanos.

Mūsu galvenais mērķis ir gūt vismaz vienus vārtus. Zinām, ka tas nebūs viegli. Visas spēles gan Čempionu līgā, gan Eiropas līgā ir sarežģītas. Visas komandas, kas spējušas tikt šajā kārtā, ir ļoti labas.
Skonto" ir izteikti agresīva komanda, tā paveic lielu skriešanas darba apjomu, un komandā ir ļoti tehniski futbolisti. Aizsargi ir masīvi, aizsardzība ir spēcīga. Turklāt "Skonto" ļoti labi spēlē uz pretuzbrukumiem."

Elemērs Kondāšs tika jautāts par to, cik stipri ir mainījusies „Debrecen” komanda kopš iekļūšanas Čempionu līgas grupu turnīrā pirms sešiem gadiem: „Tajos laikos nebiju galvenais treneris, bet gan darbojos kā skauts, pētot pretiniekus. Protams, ir daži spēlētāji, kuri ir palikuši kopš tās sezonas, bet vairums sastāva ir mainījies. Pagājušajā sezonā mums bija patiešām laba iespēja iekļūt kādā no Eiropas turnīru grupu turnīriem. Šogad mūsu mērķis, protams, arī ir tikt pēc iespējas tālāk.”

Elemērs Kondāšs atzinās, ka viņš ir apmierināts ar izlozi, tajā ziņā, kā vispirms ir jāspēlē izbraukumā un tad atbildes spēle ir mājās, kā arī atbildēja par gaidāmo Ungārijas čempionāta sākumu un spēļu pārcelšanu Eirokausu dēļ: „Pagaidām vienkārši koncentrējamies rītdienas spēlei ar "Skonto". Protams, šī spēle ietekmēs to, ko darīsim ar sastāvu nedēļas nogalē. Redzēsim, vai būs vajadzība kādu atpūtināt, vai arī nebūs. Katrā ziņā jūsu komanda spēlēja ar to pašu sastāvu gan Eiropas līgā, gan Latvijas čempionātā. Mēs Ungārijā vienmēr aizvadām sava čempionāta spēles, mēs tās nepārceļam. Pagājušajā gadā mūsu pretiniece BATE darīja to pašu - pārcēla abas savas vietējā čempionāta spēles un koncentrējās cīņām pret mums. Protams, ja būtu kādas patiešām ļoti svarīgas spēles, labprāt tās pārceltu. Mēs to mēģināsim darīt, ja tas būs ļoti vajadzīgs. Jo mēs redzam, ka lielajiem Eiropas grandiem, kas saspringtā ritmā piedalās gan Eirokausos, gan vietējā čempionātā, nav vienādi labi panākumi. Labs piemērs ir Dortmundes "Borussia", kas izcili spēlēja Čempionu līgā, bet tai pašā laikā ārkārtīgi slikti startēja Vācijas Bundeslīgā. Tomēr nesalīdzināsim "Borussia" un "Debrecen"."

Elemērs Kondāšs bija ļoti atturīgs jautājumā par spēles favorīti, teicot, ka viss būs redzams laukumā, un pastāstīja, ka viņš pats personīgi esot noskatījies pēdējo Latvijas čempionāta spēli pret „Spartaku”, savukārt viņa kolēģis bija klātienē uz maču Dublinā.

Autortiesības © 2012 SIA "Skonto FC". Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.