Nākamā spēle
07 03 31
Aprīlis, 2016 << >>
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
V. Komanda Sp. P.
1 Rēzeknes FA 2 6
2 SK Babīte 2 6
3 Valmiera Glass FK/BSS 2 6
4 RTU FC 2 4
5 SKONTO FC 2 4
6 FK Tukums 2000 2 3
7 FK Staiceles bebri 2 3
8 FK Auda 2 3
9 AFA Olaine/SK Super Nova 1 1
10 FK Jēkabpils/JSC 2 1
11 JDFS Alberts 2 1
12 FK Smiltene/BJSS 2 1
13 FK Ogre 1 0
14 Preiļu BJSS 2 0
15 JFK Saldus 2 0
14.04.2016
Rezultatīvākie
1. Līgā:
1. Jegors Morozs 5
JEGORS MOROZS
Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Tamazs Pertija. Foto - Juris Gūtmans

Pertija: "Gribu no "Skonto" aiziet kā uzvarētājs - lai būtu 1.vieta"

Ziņu ievietoja: 09. novembris 2014, 00:18

Piedāvājam preses konferences atreferējumu pēc SMScredit.lv Virslīgas pēdējās kārtas spēles starp "Skonto" un Rīgas "Daugavu".

Armands Zeiberliņš, Rīgas "Daugavas" galvenais treneris: "Apsveicu visus trenerus, spēlētājus ar čempionāta beigām! Uzskatu, ka iegūtās vietas ir pelnītas. "Ventspils" un "Skonto" pelnīti ieguva pirmās divas vietas - tā tam bija jābūt. Arī pārējās vietas [pelnītas - aut.]. Garš čempionāts bija, visiem bija grūti - spēlētājiem, treneriem. Sezona gara, daudz nianšu, tai skaitā attiecībā uz taktiku, traumām, sastāvu. Priecājos, ka šodienas spēlē iztika bez traumām, jo viņiem vēl būs jāspēlē un drīz sāksies nākamais čempionāts. Mums jāgatavojas nākamajam turnīram - tāpat kā "Skonto", arī "Daugava" paliek augstākajā līgā. Uzskatu, ka "Jūrmala" izkrita pelnīti, "Mettai" vēl jācīnās pārspēlēs. "Jūrmalai" bija daudz problēmu ar spēlētājiem, treneriem.

Ja par spēli, mums praktiski nekas neizšķīrās - mūsu komanda cīnījās, malači, atdeva visus spēkus, taču "Skonto" šī uzvara bija vairāk vajadzīga, tāpēc viņu puišiem mazliet citā līmenī azarts bija. Kad cīnies par medaļām, ir pavisam cits noskaņojums. Apsveicu "Skonto" ar pelnītu sudrabu."

Tamazs Pertija: "Paldies par apsveikumiem! Pievienojos kolēģim - sveicu ar čempionāta beigām! Čempionāts šogad bija dažāds un guvām daudz pieredzes - gan spēlētāji, gan es. Šogad bija dažādas situācijas un ir daudz plusu. Priecājos, ka pēdējā spēlē parādījām skaistu futbolu, guvām daudz vārtu, Gutkovskis atkal sasniedza "hattrick", kopā guva 28 vārtus, pārspēja "Skonto" rekordu - nevienam uzbrucējam tik daudz vārtu nav bijis. Esmu priecīgs. Pārējie jaunie spēlētāji turnīra beigās jau ieguva baudījumu no savas spēles, un tas priecē. Būs atvaļinājums, taču pagaidām mēs vēl nedēļu trenēsimies, lai vēl uzspēlētu savstarpēji futbolu un būtu kopā. Atvaļinājumā katram futbolistam būs sava programma, un tā būs aktīvi jāpilda, lai spēlētāji nedomātu, ka tagad viss. Domāju, ap 20.decembri mēs sapulcēsimies un atkal sāksim gatavoties, jo mums nepārtraukti jādomā, kā uzlabot savu spēli. Šodien bija ļoti pozitīva diena, un viss ļoti pozitīvi noslēdzās.

Godīgi sacīšu - lepojos ar puišiem un ar to, ka no pirmās līdz pēdējai sekundei bija komandā, bija blakus. Piedzīvojām daudz problēmu šogad, bet par laimi tagad vairs nav neviena eiro parāds pret spēlētājiem. Visiem visu izmaksāja, paldies Dievam un paldies tiem cilvēkiem, kas mums šādi palīdzēja. Čempionāta beigās mums nav ne kapeikas parāda, tāpēc, domāju, viss ir ļoti pozitīvi. Kā treneris, protams, mazliet, mazliet esmu sarūgtināts par to, ka nepaņēmām 1.vietu. Taču šodien esam 2.vietā un tātad esam pelnījuši 2.vietu. Tāpēc šajā ziņā mazs sarūgtinājums ir palicis, taču strādāsim un cerēsim, ka pastiprināsimies. Un ļoti gribu, lai es no "Skonto" aizietu kā uzvarētājs - lai mums būtu 1.vieta. Tad varēs ar mierīgu sirdi aiziet."

Tātad paliekat "Skonto" arī nākamajā gadā?
Pertija: "Es jau sacīju. Ka ļoti gribu. Tas, ko vēlas vadītāji, jau ir cits jautājums. Taču personīgi vēlos to - tāpat kā mani spēlētāji."

Tikko runājos ar Gutkovski par tēmu, vai doties prom vai nē, un viņš sacīja, ka pirmām kārtām konsultēsies ar jums. Ja viņam būs ārzemju piedāvājums, vai ieteiksiet viņam doties prom vai palikt?
Pertija: "Atkarībā, kāds būs piedāvājums. Taču viņš ar mani konsultēsies kā ar treneri, taču šeit ir klubs, un te ir kluba prasības. Sēdīsimies un runāsim. Ja puisim būs labs piedāvājums un viņam futbola ziņā tas nesīs labumu un tā būs laba komanda, tad, protams, viņam ir jāaiziet. Taču es negribu, lai atkārtotos tā, kā ar Šabalu - aizbrauc uz Beļģiju, sēž uz soliņa, tālāk "Anorthosis" un joprojām sēž [uz soliņa]. Tā negribētos. Gribētu, lai Gutkovskis aiziet uz noteiktu komandu un viņam būtu vismaz puslaiks, lai spēlētu un attīstītos. Savukārt Valērijam novēlu iekļūt pamatsastāvā, jo ļoti labs puisis, uzbrucējs. Novēlu viņam nostiprināties sastāvā."

Uz izlasi no jūsu komandas izsaukts Gabovs. Kā uzskatāt, vai izsaukumu bija pelnījis arī Gutkovskis, varbūt vēl kāds?
Pertija: "Personīgi es viņu izsauktu. Jautājums jau nav par to, ka Gutkovskim [izlasē] būtu jāspēlē pamatsastāvā, taču cilvēks iesit 28 vārtus, bombardieris, jauns, enerģisks un izsaukt uz izlasi - manuprāt, neapspriežams jautājums. Viņam jābūt izlasē. Protams, viņam jāsajūt, jāaposta [gaisotne], jāatrodas kopā ar Rudņevu, šādā atmosfērā. Uzskatu, ka, protams, viņu jāizsauc. Diemžēl vai par laimi, es nezinu, šobrīd viņu neizsauca, un viņam būs vēl lielāks stimuls iekļūt nacionālajā izlasē."

Sacījāt, ka nav parādu pret spēlētājiem, bet, cik zinu, ir citi parādi. Cik ļoti ticat, ka arī šie parādi tiks segti un jūsu komanda varēs piedalīties nākamā gada Eirokausos?
Pertija: "Parādus pret LFF un citus parādus, atklāti sakot, nekontrolēju un nevēlos kontrolēt. Kontrolēju, lai katrs spēlētājs atvaļinājumā dotos apmierināts. Tāpēc saku paldies vadībai, ka katrs spēlētājs dodas atvaļinājumā apmierināts, jo visi saņēmuši tās summas, ko nopelnījuši. Par citiem parādiem nevaru jums neko pateikt."

Par spēli - centra aizsargs Apija veica driblus ar bumbu, pieslēdzās uzbrukumiem. Vai tā ir futbola nākotne?
Pertija: "Jā, ja ievērojāt, sezonā nospēlējām trīs spēles kā šodien - tas bija no taktikas viedokļa, jo šīs dienas uzdevums bija, lai būtu vairāk zonas uzbrukumā un principā tas nostrādāja, labi spēlējām tieši bumbas atņemšanā. Mums tas izdevās, guvām četrus vārtus. Kas attiecas uz Apiju un malējiem aizsargiem, vienmēr atbalstu, lai visi spēlētāji, kad mums ir bumba, prastu spēlēt uzbrukumā. Domāju, Apija ir viens no spēcīgākajiem aizsargiem šajā gadā, es pat teiktu, ka labākais. Viņam laukumā nav problēmu ne bumbas atņemšanā, ne uzbrukumā. Un viņš ir labs paraugs jaunajiem futbolistiem."

Jautājums abiem treneriem - ko jūs vēlētos redzēt no turnīra organizatoriskā viedokļa nākamgad? Varbūt attiecībā uz komandu skaitu, spēļu skaitu vai ko citu.

Zeiberliņš: "Viss ir pareizi, 10 komandas ir optimālais variants. Četri apļi arī ir ļoti normāli. Esmu dzirdējis, ka daži treneri saka, ka ir absurds un vajag mazāk spēļu un vairāk trenēties, taču kā saka - labākais treniņš vienmēr ir spēle. Jo vairāk spēļu, jo lielāks spēlētāju progress. Tu vari gadu trenēties, bet ja nespēlēsi, jēgas nebūs."

Pertija: "Domāju, čempionāts aizritēja labā līmenī. Dažas komandas cīnījās par medaļām, tas ir ļoti labi. Četri apļi un 10 komandas, uzskatu, ir ideāli. Vienīgais vēlējums būtu, lai nav tik lielas pauzes - citreiz spēlē katru otro dienu, bet pēc tam milzīgs pārtraukums. Kaut kā jāizdara tā, lai gan izlasēm būtu labi, gan klubiem būtu labi, jo principā četri apļi plus Eirokausi ir normāli. Mūsu gadījumā šogad bija problēma, nebija spēlētāju, tāpēc sūdzējāmies, ka katru trešo dienu jāspēlē. Bet citādi - domāju, čempionāts bija ļoti labs. Protams, neņemsim vērā nesporta lietas - to nav jābūt un šeit stipri jāstrādā, lai nākamgad nebūtu tādu epizožu kā šogad. Citādi, domāju, ka mums ir pat ļoti neslikts čempionāts. It sevišķi, kad vasarā dažas komandas sāka pastiprināties, ņēma spēlētājus, sāka cīnīties par medaļām, par titulu. Turnīram piecu ballu sistēmā var ielikt četri ar plusu."

Jūs vienmēr uzsverat, ka jums jāveido divas vai pat trīs komandas gadā. Vai nākamgad būsiet atkal gatavs būvēt komandu no jauna?
Pertija: "Tāds ir mans liktenis - lai kur atnāktu, sāku būvēt komandu no nulles. No otras puses, nupat skatījos "Ajax" - "Barcelona" spēli. "Ajax" katru gadu pārdod pa pieciem spēlētājiem un de Būram jāveido jauna un jauna, un jauna komanda. Skaidrs, ka viņi šobrīd nevar pārspēt "Barcelona", taču pats par sevi pozitīvi ir tas, ka tiek novākti jaunie futbolisti, un viņi spēlē. Laikam arī mans liktenis ir tāds, ka visu laiku jābūvē komanda no nulles. Tas ir grūti, taču interesanti. Piemēram, šodien Strods un Bērenfelds spēlēja - šādi man patīk daudz vairāk nekā ja es ņemtu 35 gadus vecu futbolistu, kā to darīja dažas komandas. Man patīk šāds darbs. Taču, ja redzēšu, ka jaunais futbolists nav spējīgs spēlēt un izpildīt manas prasības, tad ar šādiem futbolistiem nedaudz negribas strādāt. Tomēr tādi kā Strods, Bērenfelds, Gutkovskis, Jermolajevs - cik vēroju, viņi aug. Sezonas laikā, protams, man bija pretenzijas pret viņiem - tas ir normāli. Ja nebūs pretenziju, komanda neprogresēs. Domāju, esam uz pareizā ceļa un, ja jau veidojas situācija, ka katru reizi aiziet pa 5-6 spēlētāji, un atkal jābūvē komanda, tas man ir kā profesionāls izaicinājums."

info - sportacentrs.com, Edmunds Novickis

Autortiesības © 2012 SIA "Skonto FC". Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.