Nākamā spēle
07 05 08
Aprīlis, 2016 << >>
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
V. Komanda Sp. P.
1 Rēzeknes FA 2 6
2 SK Babīte 2 6
3 Valmiera Glass FK/BSS 2 6
4 RTU FC 2 4
5 SKONTO FC 2 4
6 FK Tukums 2000 2 3
7 FK Staiceles bebri 2 3
8 FK Auda 2 3
9 AFA Olaine/SK Super Nova 1 1
10 FK Jēkabpils/JSC 2 1
11 JDFS Alberts 2 1
12 FK Smiltene/BJSS 2 1
13 FK Ogre 1 0
14 Preiļu BJSS 2 0
15 JFK Saldus 2 0
14.04.2016
Rezultatīvākie
1. Līgā:
1. Jegors Morozs 5
JEGORS MOROZS
Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Tamazs Pertija. Foto - Juris Gūtmans

Tamazs Pertija: "kā treneris spēlētāju rīcību neatbalstu, taču esmu kopā ar viņiem"

Ziņu ievietoja: 09. jūlijs 2014, 20:59

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas futbola dzīvi pāršalca sensacionāla ziņa - Rīgas "Skonto" komanda atteikusies piedalīties Virslīgas mačā Liepājā, jo spēlētāji beidzot realizējuši draudus boikotēt maču neizmaksāto algu dēļ. Šodien "Skonto" tika piespriests likumsakarīgs tehniskais zaudējums, bet Sportacentrs.com sazinājās ar komandas galveno treneri Tamazu Pertiju, lai noskaidrotu viņa pozīciju šai visā jezgā, kā arī uzzināja par šī brīža situāciju "Skonto" nometnē.

Pēc tam, kad "Jūrmala" neizgāja uz spēli pret "Mettu", es jums vienā preses konferencē jautāju, vai kas līdzīgs nevar notikt arī ar "Skonto", jo arī jūsu klubā bija un ir finanšu problēmas. Jūs toreiz sacījāt, ka, kamēr vien vadāt "Skonto", tā nekad nenotiks. Tomēr notika...
Godīgi sakot, biju pārliecināts, ka manā vadībā nekas tāds nenotiks, tāpēc tā sacīju. Jo zinu, kāda ir manu spēlētāju attieksme pret futbolu. Diemžēl notika tā, ka futbolisti šādu lēmumu pieņēma. Es, protams, to neatbalstīju, un to neatbalstītu neviens treneris, jo labuma no tā nav. Ja kluba vadībai būtu iespēja samaksāt spēlētājiem, viņi samaksātu. Ja kāds domāja virzienā "Neizejam uz spēli un mums uzreiz samaksās", tad pats zināju, ka tā nenotiks. Diemžēl viņi nolēma boikotēt.

Pats, ja ne gluži ieņēmu neitrālu pozīciju, tad ar interesi vēroju, vai viņi ies uz kaut ko tādu. Var teikt, ka es viņus nenosodu un par noziedzniekiem neuzskatu, taču tīri pret futbolu tas tomēr bija noziegums - to viņiem teicu gan šodien, gan arī vienmēr teikšu. Uzskatu, ka vienmēr jādara tikai tādas lietas, kas komandai nes labumu. Ja mēs nebrauktu uz spēli un nākamajā dienā saņemtu naudu, tad futbolisti saņemtu to, ko nopelnījuši. Taču es biju absolūti pārliecināts, ka, nebraucot uz šo spēli, labuma nebūs. Diemžēl spēlētāji mani nesadzirdēja.

Viņi ir pieauguši cilvēki, paši izvēlas savu dzīves ceļu, un katrs pats šādās situācijās pieņem lēmumu. Viņi neizvēlas sastāvu, neizvēlas taktiku, jo es esmu treneris, savukārt aiz laukuma robežām ir lietas, kuras izvēlas viņi. Piemēram, viņi var pamest komandu - tas ir viņu lēmums. Aizbrauca Klimiašvili - tā ir viņa izvēle. Ir brīži, kad varu ietekmēt spēlētājus un viņu aiziešanu "bremzēt", bet ir reizes, kad nevaru - ja līgums beidzies vai ja klubs ir parādā, un spēlētājs vēlas iet prom. Ar prezidentu varam noturēt spēlētājus tikai tad, ja ir spēkā līgums un tiek maksāta nauda.

Jebkurā gadījumā kā treneris spēlētāju rīcību neatbalstu, taču esmu kopā ar viņiem - ja viņi tā lēma, lai tā būtu, taču viņiem jāsaprot, ka labuma no tā nav. Tas, vai es to atbalstu, vispār ir otrajā plānā - svarīgākais, ka tas bija nepareizi attiecībā pret futbolu. Plus nauda no tā nesāks birt. To mēģināju viņiem iestāstīt.

Taču vispār lepojos, ka man ir tādi puiši - nedevāmies uz spēli, taču bauda skatīties, kā viņi strādā treniņos, cik ļoti viņi vēlas spēlēt futbolu. Otrajā aplī jau varēju teikt, ka mums ir laba komanda, jo janvārī ieliktās lietas jau strādāja līdz automātismam. Neaizmirstiet, ka mēs katru pusgadu taisām jaunu komandu. Tas ir ļoti grūti, kad deviņi spēlētāji aiziet prom un viss jāveido no jauna. Priecē, ka šo izmaiņu rezultātā lielā bilde un spēles stils nemainās. Un cik spēles mēs esam nospēlējuši bez līderiem traumu un kartīšu dēļ - bez Mingazova, Rugina, Klimiašvili, Apijas. Puiši pat joko - ja Liepājā uzvarētu, pārsvars pieaugtu līdz astoņiem punktiem, sak, vairs nebūtu interesanti, dosim iespēju "Ventspilij", lai tā būtu blakus. Tas, protams, tikai joks.

Kā reaģējāt uz to, ka kluba prezidents Koļesņičenko neļāva uz spēli doties ar dublieru sastāvu?
Nē, nē, nē, jums ir ļoti kļūdaina informācija. 6. datumā bija jāspēlē Liepājā, bet 5. datumā dublieri spēlēja Daugavpilī. Tur spēlē 15-16 gadus veci futbolisti, saprotiet? Nevis Koļesņičenko nedeva iespēju, tas bija ideoloģijas jautājums. Mēs nevaram šādus jaunus spēlētājus tā nodzenāt divas dienas pēc kārtas. Viņu vecums ir tāds, ka tas iedragātu viņu veselību.

Vienkārši jūs sacījāt, ka "Skonto" vienmēr spēlēs, kaut vai ar jauniešu sastāvu.
Ar jaunajiem biju domājis Gutkovski, Bērenfeldu un tā tālāk. Taču šie spēlētāji ir daļa no komandas. Ja pieredzējušie pateica, ka "Mēs nekur nebraucam," Gutkovskis nevar piecelties un pateikt, ka viņš brauks. Tā ir komanda, kas laukumā cīnās kopā. Es pats būtu kategoriski pret to, ka viens komandā vēlas spēlēt, bet cits nē. Gribu, lai komanda ir vienota. Pat šajā situācijā tas, ka viņi tā kopīgi nolēma, mani kaut kādā mērā priecē, jo, ja viņi ir vienoti šajā jautājumā, tad būs vienoti arī laukumā.

Ticiet man, es varēju izdarīt spiedienu uz jaunajiem un man tas izdotos, taču šai brīdī negribēju šķelt komandu. Jā, tas ir slikts piemērs, ka visi nolēma nebraukt. Ja nu gadījumā pieredzējušie nolems arī turpmāk nespēlēt un izlaist nākamo spēli pret "Spartaku", tad gan es noteikšu tos jaunos spēlētājus, kuriem jāspēlē. Jo mums nav tiesību panākt to, ka "Skonto" izslēdz no čempionāta. "Skonto" nesākās ar mums un nebeigsies ar mums. Es noteikšu futbolistus, jau tagad apdrošinos - Grīnbergs, Šilings, Sorokins, šos spēlētājus rīt nelaidīšu uz dublieru spēli, viņi gatavosies mačam ar "Spartaku". Ja pieredzējušie boikotēs, spēlēsim ar jaunajiem.

Varbūt jau ir droši zināms par pieredzējušo spēlētāju lēmumu spēlēt/nespēlēt pret "Spartaku"?
Nav skaidrs, pilnīgi nekas nav skaidrs. Atkārtošos - esmu treneris, vadu treniņus, gatavoju komandu un arī pirms mača Liepājā izdarīju visu, kas jādara trenerim. Aizvadījām pirmsspēles treniņu, darījām visu kā parasti. Paziņoju spēlētājiem, ka 10 no rīta visiem jābūt pie autobusa, lai dotos uz Liepāju. Taču no spēlētājiem atnāca tikai Gabovs un visu spēlētāju vārdā paziņoja, ka komanda uz Liepāju nedosies.

Mums klubā nav bardaka! Nedomājiet, ja vienreiz neaizbraucām uz spēli, ka mums ir bardaks - nekā tamlīdzīga! Jūs mūs salīdzinājāt ar "Jūrmalu" - nevajag mūs salīdzināt ne ar "Jūrmalu", ne kādu citu! Mums nav bardaka, tas bija konkrēts gadījums, kurā spēlētāji tā vēlējās rīkoties. Taču mums nav bardaka - turpinām trenēties un strādāt.

Vai jums ir 100% pārliecība, ka otrs tāds gadījums ar "Skonto" neatkārtosies, un ka komanda netiks izslēgta no turnīra?
Protams, ir! Ja vien paši kluba vadītāji nepateiks, ka "Viss, slēdzamies ciet, mēs bankrotējam", bet teiks, ka komandai jāspēlē, tad, protams, spēlēsim - kaut vai ar jaunajiem. Varbūt tas būs cits treneris, varbūt es, to šobrīd nevaru pateikt. Es uz to skatos no cita skatupunkta - esmu radis uzvarēt, taču saprotu, ka ar jauniešiem tas neizdosies. Tāpēc varbūt pats atteikšos no tā un būs cits treneris. Varbūt pretēji - palikšu un gūšu papildus mācību, spēlējot ar jauniešiem. Šobrīd to nezinu, taču esmu pārliecināts, ka komanda turpinās spēlēt. Ja kluba vadība nolems uz kādu laiku aizvērt klubu un uzkrāt spēkus, tad būšu viņu pusē - viņi to nolems.

Vai jūs jau paralēli skatāties citus variantus trenera karjeras attīstībai?
Jūs domāt Latviju?

Jebkuru valsti.
Šobrīd strādāju "Skonto", esmu iemīlējis šo komandu - visu dvēseli, uzmanību un zināšanas dodu šai komandai. Un šodien... kāds šodien datums?

9. jūlijs.
Šodien, 9. jūlijā, par citām komandām nedomāju. Neizskatu citus piedāvājumus. Neslēpšu gan, ka zvanus saņemu, piedāvājumi ir.

No kurienes zvana?
Ir no Latvijas klubiem zvani, bet tas lai paliek. Atkārtošos - papildus tam, ka esmu treneris, esmu arī vīrietis. Ja dodu vārdu, tad tā tam būs būt. Esmu paspiedis roku cilvēkam, kuram apsolījis - ka tajā un tajā būšu ar jums kopā. Neesmu radis šādās grūtās situācijās nozust. Nekur neskrienu un būšu šeit līdz galam. Līdz tam brīdim, kamēr esam šeit kopā. Kad vadītāji teiks: "Tamaz, nav variantu, mums jāveras ciet.", tad, protams, sākšu meklēt, un viss būs citādi. Šobrīd esmu "Skonto" un citus variantus neizskatu.

Visbeidzot par laicīgākām lietām - sacījāt, ka Klimiašvili ir prom, tāpat dzirdēts, ka Rugins dosies prom. Varat atklāt, kuri vēl plāno doties prom?
Klimiašvili ir prom, taču tas nav par 100%. Viņš aizbrauca, jo viņam sāp kāja un, kamēr ārstēsies (tās varētu būt 10-20 dienas), viņš būs tur. Taču viņš nav pazudis "līdz ar galiem". Nav izslēgts, ka viņš atgriezīsies. Rugins nekur nav aizbraucis un trenējas ar mums, turklāt tiek risinātas sarunas, lai pagarinātu ar viņu nomas līgumu, vienojoties ar ukraiņu klubu ["Illichivets" - aut.]. Nav izslēgts, ka viņš paliks un turpinās spēlēt "Skonto". Protams, ja vien viņam neparādīsies citi varianti. Visi, atskaitot Kožanu un Klimiašvili, ir ar mums.

Uz kurieni devies Kožans?
Kožans labprātīgi atnāca un atdeva ekipējumu. Viņš nolēma, ka vairs nevar būt šai situācijā, un es viņu nekādā gadījumā nenosodu. Viņš meklēs citu klubu, nezinu kur. Pārējie ir palikuši, visi trenējas un nav nekādu problēmu. Lepojos ar saviem futbolistiem, kuri ne tai vieglākajā finanšu situācijā atrodas 1. vietā tabulā, turklāt rāda labu spēles kvalitāti un neuzvaram nejauši ar 1:0, bet ar kvalitāti. Jūs tam varat nepiekrist, bet es tā uzskatu. Lepojos, ka līdz pat šodienai esam ar visiem spēlētājiem kopā.

info - sportacentrs.com, Edmunds Novickis

Autortiesības © 2012 SIA "Skonto FC". Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.