ban

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Tweets from https://twitter.com/h_side/skonto-run%C4%81
Nākamā spēle

Decembris, 2014 << >>
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Virslīga
Dublieri
V. Komanda Sp. P.
1 FK Ventspils 36 83
2 SKONTO FC 36 71
3 FK Jelgava 36 70
4 FK Liepāja 36 66
5 FC Daugava 36 65
6 Spartaks Jūrmala 36 51
7 FK Daugava Rīga 36 43
8 BFC Daugavpils 36 29
9 FS Metta LU 36 16
10 FC Jūrmala 36 7
08.11.2014
Skonto FC un FC Jūrmala atņemti 5 pt kopvērtējumā par saistību neizpildi.
Rezultatīvākie
VIRSLĪGĀ:
1. Vladislavs Gutkovskis 28
Ruslans Mingazovs
2. Ruslans Mingazovs 9
3.-4. Artjoms Osipovs 6
3.-4. Ņikita Ivanovs 6

Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Jānis Grīnbergs pēc vārtu guvuma pret FK Spartaks. Foto - Juris Gūtmans

Intervija ar Virslīgas jaunāko vārtu guvēju Jāni Grīnbergu

Ziņu ievietoja: 10. jūnijs 2014, 23:42

3. jūnijā savu pēdējo spēli "Skonto FC" sastāvā aizvadīja Valērijs Šabala. Diez vai kādam bija ienācis prātā tas, ka spēlē pret Daugavpils "Daugavu" laukumā redzēsim jau citu 14. numuru, kurš pārspēs paša Valērija rekordu. Spēles beigās divu vārtu autoru Gutkovski nomainīja tikai 15 gadus jaunais Jānis Grīnbergs (dzimis 28.02.1999.). Jau pirmajās epizodēs spēlētājam bija iespēja gūt vārtus, tomēr mazliet nepalaimējās. Kad soda laukumā tika nogāzts Mingazovs un tiesnesis norādīja uz 11 m atzīmi, tad soda sitienu devās izpildīt tieši Grīnbergs, kurš bija aukstasinīgs un savā debijas spēlē pārspēja vārtsargu. Pateicoties šim vārtu guvumam, jaunais spēlētājs par 91 dienu ir labojis Valērija Šabalas rekordu un kļuvis par visu laiku jaunāko vārtu guvēju Virslīgā (arī jaunākais vārtu guvējs Eiropas futbola čempionātu augstākajās līgās pēckara laikos)! Šabala rekordu uzstādīja 2010. gada 23. aprīlī, kad guva vārtus pret "Skonto FC", tad vēl pārstāvot "JFK Olimps". Valērijs Šabala tobrīd bija 15 gadus un 193 dienas vecs, bet Jānis Grīnbergs, šodien gūstot vārtus, ir 15 gadus un 102 dienas vecs.

Dublieru komandas treneris Andrejs Kaļiņins par jauno spēlētāju: "Viņš ļoti mīl futbolu, viņš ļoti pārdzīvo, ja kāda spēle nav izdevusies. Viņš pilnībā ir atdevies futbolam. Jāņa plusi ir viņa tehnika un tas, kā viņš izprot spēli un māk nolasīt spēles epizodes. Viņš ir nopelnījis to, lai savā vecumā trenētos ar pirmo komandu."

Pēc vārtu guvuma sazinājāmies ar Jāni, lai noskaidrotu viņa domas un emocijas pēc veiksmīgās debijas.

Kā jūties pēc lieliskās debijas Virslīgā?

- Emocijas ir tās labākās, jūtos ļoti priecīgs, ka sanāca debitēt un pie tam gūt vārtus. Man bija ļoti laba epizode, kurā, diemžēl, no pāris metriem izsitu garām - vienkārši nenoticēju tam, ka bumba atnāks līdz manīm. Bet treneris man uzticējās un deva iespēju izpildīt 11m.s.s. Biju uztraucies, taču, kad bija jāizdara sitiens, tad droši piegāju un uzsitu. Protams, ka pirms spēles nebiju gaidījis, ka varētu gūt vārtus, bet tas visu padara vēl labāku!

Ko tev nozīmē šis vārtu guvums?

- Cik es saprotu, tagad esmu Virslīgas jaunākais vārtu guvējs, tas man ir liels pagodinājums. Tas man vairos pārliecību par saviem spēkiem un dos stimulu trenēties vēl vairāk. Es ceru, ka šo faktu neaizmirsīs, bet nedomāju pie tā apstāties!

Vai ir kāds, kuram tu vēlētos pateikt paldies?

- Pirmkārt, gribu teikt paldies savai lielajai ģimenei, īpaši vecākiem un brālim. Otrkārt, visiem treneriem, pie kuriem esmu trenējies, īpaši gribu izcelt Mihailu Miholapu un Tamazu Pertiju.

Treškārt, pašai komandai, jo ar pirmo sastāvu es trenējos jau pāris mēnešus un viņi mani uzņēma ļoti pozitīvi, kā rezultātā bija viegli iekļauties. Visi ir ļoti draudzīgi un atbalsta viens otru, varētu teikt, ka esam kā ģimene.

Kādi ir tuvākie nospraustie mērķi un uzdevumi?

-  Man tagad ir viens vienīgs uzdevums - cītīgi trenēties un augt meistarībā. Es gribu sasniegt tādu līmeni, lai varētu spēlēt Eiropas vadošajās līgās. Es ticu, ka to varu sasniegt, īpaši redzot to, kā strādā un kādu darbu iegulda mani treneri. Mihails Miholaps, Tamazs Pertija un dublieru sastāva treneris Andrejs Kaļiņins ir spējīgi dot ļoti daudz jaunajiem futbolistiem. Pie viņiem vajag trenēties ar atdevi un tad noteikti augs meistarība. Nesaku, ka būs viegli, jo prasības treniņos, spēlēs un ārpus futbola laukuma ir augstas, bet tam esmu gatavs.

Cik gados tu sāki trenēties un cik ilgs līgums tevi saista ar Skonto?

- Jaunatnes futbola centrā "Skonto" sāku trenēties no četru gadu vecuma. Man ar Skonto ir līgums, bet es pat nezinu termiņu. Man šobrīd tādas lietas nav primāras.

Autortiesības © 2012 Edgars Bērziņš. Visas tiesības paturētas. Informācīju aizliegts izmantot bez rakstiskas atļaujas.
Jautājumi un ieteikumi - dragoo@skontofc.com. Made by Sulphur, Design by Dragoo