Nākamā spēle
07 04 20
Aprīlis, 2016 << >>
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
V. Komanda Sp. P.
1 Rēzeknes FA 2 6
2 SK Babīte 2 6
3 Valmiera Glass FK/BSS 2 6
4 RTU FC 2 4
5 SKONTO FC 2 4
6 FK Tukums 2000 2 3
7 FK Staiceles bebri 2 3
8 FK Auda 2 3
9 AFA Olaine/SK Super Nova 1 1
10 FK Jēkabpils/JSC 2 1
11 JDFS Alberts 2 1
12 FK Smiltene/BJSS 2 1
13 FK Ogre 1 0
14 Preiļu BJSS 2 0
15 JFK Saldus 2 0
14.04.2016
Rezultatīvākie
1. Līgā:
1. Jegors Morozs 5
JEGORS MOROZS
Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Tamazs Pertija. Foto - I. Kokšarovs

Pertija: "Mana lielākā trofeja ir, ka "Skonto" spēlē brīnišķīgi skaistu futbolu"

Ziņu ievietoja: 24. aprīlis 2014, 08:04

Treneru komentāri pēc Latvijas kausa pusfināla.

Tamazs Pertija, "Skonto" galvenais treneris: "Nospēlējām ļoti organizēti, un pirmie vārti ietekmēja vairākus faktorus, jo tas uzreiz deva noteiktu priekšrocību. Mēs to izmantojām, gūstot otros vārtus, pēc kuriem "paņēmām" spēli pilnīgā savā kontrolē. Esmu ļoti priecīgs, ka tikām finālā - mūsu uzdevums ir iegūt kausu. Šodien ļoti svarīgi bija uzvarēt tieši tādā veidā, kā mēs to paveicām - tas dod vairāk un vairāk pārliecības, īpaši gados jaunajiem futbolistiem, kuri nāk laukumā sākumsastāvā. Gutkovska gūtie vārti, domāju, viņam ir liels solis uz priekšu, lai iekļautos lielajā futbolā. Kas attiecas uz pretinieku, godīgi sakot, gaidīju vairāk, taču acīmredzot pārbrauciens un tā tālāk un tamlīdzīgi ietekmēja, plus viņiem trūka atslēgas spēlētāju, līderu. Var teikt, ka šodien spēle ritēja pēc mūsu scenārija. Esmu apmierināts gan ar rezultātu, gan spēles kvalitāti."

Par sastāvu - kāpēc rezervē palika Rugins un Šabala, kāpēc Dvali spēlēja vidējā līnijā?
"Šabala nebija trenējies, jo viņam bija mikrotrauma - gribējām viņu pataupīt. Ar Ruginu tas pats - pagājušo spēli izlaida. Plus tik labi tika nospēlēts pagājušais mačs, ka negribēju mainīt sastāvu. Ja vien būtu gatavs spēlēt Ivanovs [Ņikitam rokas trauma - aut.], būtu uzlicis tādu pašu sastāvu, kā pret "Daugavpili". Ivanovs arī mums ir traumēts, viņam lūzums vai plīsums. Tāpēc izliku Dvali. Izlikām divus centra aizsargus par diviem balsta pussargiem - Apija šodien spēlēja zemāko balsta pussargu, Dvali augstāko balsta pussargu. Centra aizsargus nemainu, jo tur jau vairākas spēles lieliski spēlē Isajevs un Kožans. Starp viņiem izveidojusies tāda saikne, ka šobrīd nevēlos viņus "aiztikt" un, kamēr viņi tā turpinās, "neaiztikšu" viņus. Apijam jābūt sākumsastāvā, jo viņš ir augsta līmeņa spēlētājs, Dvali tāpat. Tāpēc viņiem atradu šīs pozīcijas - šodien laukumā bija seši aizsargi, un pretiniekam nebija neviena momenta, jo tieši bumbas atņemšanā šie cilvēki prot spēlēt."

Kāda situācija ir ar uzbrucējiem, ja domājam kontekstā par spēli ar "Ventspili"?
"Komandā mums vispār ir divi uzbrucēji, jo Šabalu izmantojam zem uzbrucēja. Tieši centra uzbrucēji, uzskatu, mums ir divi - Ivanovs un Gutkovskis. Ivanovs ir "salauzts". Jebkurā brīdī varam spēlēt ar trim uzbrucējiem, jebkurā citā - ar vienu. Kā mēs plānosim pret "Ventspili", to skatīsimies, kad mačs būs tuvāk. Apdomāsim, ko un kā - būs jānospēlē mazliet citu shēmu un šodien neteikšu, kāds būs sastāvs. Redzam, ka "Ventspils" ir organizēta un viņiem ir nedaudz, nedaudz priekšrocība, jo, pirmkārt, viņi šodien nespēlēja, un, otrkārt, viņi spēlēs mājās. Taču mums nav nekādu baiļu - ir tikai cieņa."

Kā "Skonto" trenerim jums vēl nav nevienas trofejas. Kausā jums būs fināls - "Jelgava" ir parocīgs pretinieks, lai iegūtu pirmo trofeju?
"Neesmu piekritējs tam, lai komanda tikai iegūtu trofejas, bet nebūtu spēles kvalitātes. Man lielākā trofeja ir tāda, ka "Skonto" spēlē brīnišķīgi skaistu futbolu. Tā arī ir mana trofeja [smaida]. Ja domājat, ka tagad jukšu prātā no tā, ka vajag iegūt trofeju, tad ļoti stipri maldāties. Mans uzdevums ir, lai komanda spēlētu labi, lai futbolisti būtu konkurētspējīgi un varētu tikt pārdoti Eiropā. Lūk, tas ir svarīgākais uzdevums. Jo uzvarēt kausu vai čempionātu, bet komandai nespēt izdarīt trīs precīzas piespēles un 80% vārtu gūt ar standartsituācijām... Mazliet atšķiras jūsu jautājums un mana atbilde. Mans uzdevums ir, lai futbolisti, pēc mača ienākot ģērbtuvēs, būtu guvuši baudu no spēles, nevis mocības."

Ja jums būtu iespēja pastiprināt kādu vienu pozīciju, kura tā būtu?
"Ja runājam par Latvijas čempionāta līmeni, domāju, ka mums katra pozīcija ir ļoti stipra un uz katru pozīciju ir liela konkurence. Ja jūs domājat Eirokausus, tad, protams, nekonkretizēšu, taču būtu pozīcijas, kuras varētu pastiprināt. Ņemot vērā Latvijas čempionāta līmeni, esmu pilnībā apmierināts ar spēlētāju izvēli, kas man ir. Ar šiem spēlētājiem katrā spēlē varam cīnīties par trim punktiem."

Vai klubā ir pozitīvas izmaiņas pēc tam, kad tika noslēgts līgums ar ģenerālsponsoru?
"Jā, protams, ir pozitīvas izmaiņas. Jau pēc pagājušās spēles sacīju, ka futbolisti saņēma vēl vienu daļu un, domāju, ka līdz šī mēneša beigām viņi saņems visu, jo šie cilvēki ir parādījušies, viņi vēlas mums palīdzēt - ģenerālsponsors un vēl daži cilvēki. Kad komanda trenējas un spēlē labi, domāju, agri vai vēlu cilvēki mums palīdzēs. Nekas tāpat vien nepazūd."

Viktors Demidovs, Daugavpils "Daugavas" galvenais treneris: "Pirmkārt, apsveicu "Skonto" ar iekļūšanu finālā, kurā tai vēlu veiksmi. Ja par spēli, domāju, to ietekmēja pirmie vārti, ko ielaidām no soda sitiena. Varu tikai teikt to, ka čempionātā nospēlēsim citādi."

Labi, bija ātri ielaistie vārti, bet tie taču netraucē turpināt cīnīties...
[pārtrauc] Nē, šeit runa par to, ka iesisti vārti dod priekšrocību, otrkārt, pirms šī mača mums bija lielas problēmas ar sastāvu. Ja jūs apskatīsieties, kurš kur un kad ir spēlējis... vairāki spēlētāji spēlē ne savā pozīcijā, lai tikai aizlāpītu caurumus. Īpaši aizsardzības līnija, tāpēc arī nebija saskaņotu darbību un tāpēc ielaidām pirmos vārtus, otros vārtus. Tās spēles, kuras mēs uzvarējām, mēs spēlējām pavisam citādi, un pat pēc citas shēmas. Saprotiet pareizi, es šeit neraudu vai tamlīdzīgi, vienkārši saku, ka pirms šīs spēles bija lielas problēmas. Kosmačovs izgāja spēlēt, kaut arī viņam nebija jāspēlē, jo ir temperatūra. Mums vienkārši nebija spēlētāja, kurš laukuma vidū varētu pieturēt bumbu. Centra (labējais) aizsargs spēlēja tai pozīcijā, kurā ne reizi mūžā nav spēlējis. No šejienes arī visas problēmas. Rezultāts ir liels, bet ir tāds teiciens, ka, lai ietu uz priekšu, ir jāsper pāris soļi atpakaļ. Domāju, šis zaudējums dos mums grūdienu, lai turpmāk mēs darbotos pārliecinošāk."

Vai uzskatāt, ka ar šo sastāvu nebija iespējams nospēlēt labāk?
"Protams, varēja! Pirmie ielaistie vārti mūs nedaudz salauza, saprotiet. Varbūt arī psiholoģiski. Pirmais gols, pēc tam otrajos vārtos mazliet pazaudējām pozīciju. Ja būtu spēles disciplīna... Saprotiet pareizi, ja pirmsspēles uzstādījumā futbolistam saka, ka jāspēlē citā pozīcijā, nevis kā gatavojāmies... Tā jau ir problēma. Vēlreiz saku - tā ir problēma, kuru mēs paši atrisināsim, te nekā sarežģīta nav. Vēlreiz apsveicu "Skonto" - laba komanda, organizēta, lieliski spēlē, taču ar tādu komandu var spēlēt un uzvarēt. Viennozīmīgi. Šobrīd gan "Skonto" ir labi organizēta, vēlreiz saku. Mums bija problēmas, kas pārvērtās pelnīti ielaistos vārtos un pelnītā zaudējumā."

Kāpēc rezervē palika Čihradze un Arlašins?
"Čihradzem ir trauma. Un pat tad viņš izgāja [uz maiņu - aut.] - mēs viņu ņēmām līdzi tikai katram gadījumam. Sanāca tā... Kosmačovs ar temperatūru, Čihradze ar traumu. Čihradze izgāja un spēlēja "ar vienu kāju". Saku viņam: "Giorgi, nu vajag palīdzēt, neskraidi, vienkārši paliec šajā zonā." Ir mums jauniņš puisītis tai aizsardzības malā - domāju, ar viņu būtu vairāk problēmu. Visu cieņu jaunajam puisim, bet Čiha [Čihradze - aut.] ir vairāk pieredzējis un gudrāks futbolists, kurš arī centrā var palīdzēt. Arlašins... Pirmkārt, mums Guseinovs izlaidis ļoti daudz spēļu [diskvalifikācijas dēļ - aut.], un, var teikt, ka šī viņam bija otrā oficiālā spēle "Daugavas" sastāvā. Pirmajā viņš izgāja uz maiņu un nopelnīja sarkano kartīti. Tagad kausā viņš nospēlēja - lai cik viņš slikti vai labi nenospēlētu, mums bija jādod viņam iespēja, devām viņam 90 minūtes. Citādi visa slodze [domāts uzbrukumā - aut.] "iet" uz Arlašina un Kokina pleciem. Plus Džemalu [Džaliašvili - aut.], kurš mums notraumējās un būs gatavs spēlēt tikai pēc divām nedēļām. Traumas... Buka [Bidžina Cincadze - aut.] neatbrauca, jo viņam ir plaisa - visdrīzāk nākamajā mačā viņš spēlēs, taču ar korseti. Uz šejieni mēs viņu nepaņēmām, lai gan viņš taisījās. Sacīju: "Nevajag." Sanākusi tāda apstākļu sakritība. Nevarētu teikt, ka atbraucām novājinātā sastāvā, taču bijām negatavi pret tādu komandu kā "Skonto". Šobrīd izrādījāmies vājāki, tas arī viss."

Kausā spēlējāt gan ar "Ventspili", gan ar "Skonto", kas acīmredzot ir arī šī gada Virslīgas favorītes. Varat īsumā tās salīdzināt?
"Vēlreiz sacīšu, ka "Ventspils" un "Skonto" principā ir divas komandas, kas izceļas šai čempionātā. Taču, lūdzu, nesalīdzināsim, vai tās ir līdzīgas, vai kāda stiprāka - nākamajā kārtā tās to noskaidros. Varu tikai pateikt to, ka gan "Ventspils", gan "Skonto" ir organizētas komandas, kas var radīt pretiniekiem daudz nepatikšanu. Domāju, ka čempionātā šīs divas komandas dominēs. Visas pārējās komandas ir vairāk vai mazāk līdzīgas."

avots - sportacentrs.com

Autortiesības © 2012 SIA "Skonto FC". Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.