Nākamā spēle
07 05 47
Aprīlis, 2016 << >>
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
V. Komanda Sp. P.
1 Rēzeknes FA 2 6
2 SK Babīte 2 6
3 Valmiera Glass FK/BSS 2 6
4 RTU FC 2 4
5 SKONTO FC 2 4
6 FK Tukums 2000 2 3
7 FK Staiceles bebri 2 3
8 FK Auda 2 3
9 AFA Olaine/SK Super Nova 1 1
10 FK Jēkabpils/JSC 2 1
11 JDFS Alberts 2 1
12 FK Smiltene/BJSS 2 1
13 FK Ogre 1 0
14 Preiļu BJSS 2 0
15 JFK Saldus 2 0
14.04.2016
Rezultatīvākie
1. Līgā:
1. Jegors Morozs 5
JEGORS MOROZS
Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Tamazs Pertija. Foto - Zigismuns Zālamans

Pertija: "Nebija neviena lamuvārda! Lai tas paliek uz tiesneša sirdsapziņas..."

Ziņu ievietoja: 30. marts 2014, 23:33

Treneru peč spēles komentāri

Pēc "Skonto" un "Spartaka" spēles notika preses konference, kurā uzvarētāju treneris Tamazs Pertija, komentējot savu noraidījumu, uzsvēra, ka nav lietojis lamu vārdus, bet gan tikai paudis neizpratni par tiesneša lēmumu apstādināt spēli brīdī, kad "Skonto" veidoja uzbrukumu. Tikmēr zaudētāju treneris Fabio Mikarelli atzina, ka viņa komanda pēc gūtajiem vārtiem pārāk stipri piespiedusies saviem vārtiem.

Tamazs Pertija, "Skonto" galvenais treneris: "Ļoti laba spēle. Mēs labi apzinājāmies, pret ko spēlējam. Tādi spēlētāji, kādi ir "Spartakam", raisa cieņu. Katrs no viņiem atsevišķās epizodēs pierādīja, ka viņu līmenis ir augsts. Gaurača gūtie vārti padara šo turnīru krāšņāku. Starp citu, tieši tāpat kā Šabalas vārti. Šodien mūsu uzdevums bija nospēlēt organizēti kā aizsardzībā, tā uzbrukumā, un mums tas izdevās. Esam spēruši soli uz priekšu, jo pratām izvilkt tik sarežģītu spēli un uzvarēt ar 2:1. "Spartaks" man simpatizē gan ar sastāva komplektāciju, gan spēles rokrakstu. Mums tagad pirmais uztraukums ir pāri - šodien sākumā tas bija jūtams, kļūdījāmies elementārās situācijās. Pēc pārtraukuma vairs nešaubījos, ka uzvarēsim, jo redzēju, cik lieliem spēkiem, mērķtiecīgi un organizēti ejam uz priekšu, cik momentus veidojam."

Kāpēc nespēlēja Mingazovs un Klimiašvili? "Klimiašvili gatavojām sākumsastāvam, taču no rīta viņam parādījās augsta temperatūra, iekaisa kakls. Mēģināsim tikt skaidrībā, kāpēc tā - futbolistiem jābūt profesionālākiem. Lai gan par Klimiašvili attieksme ir profesionāla. Attiecībā uz Mingazovu, viņš ir mūsu rīcībā un, domāju, nākamajā spēlē viņš piedalīsies. Viņa sakarā ir jānokārto pēdējās "papīru lietas" un nākamajā kārtā viņam ir jāspēlē. Šo divu līderu nebija, toties šodien spēlēja Ņikita Ivanovs - 96. gada puisis un nospēlēja augstā līmenī, piedaloties arī pirmo vārtu guvumā. Esmu ļoti apmierināts."

Tika solīts, ka līdz šai pirmajai spēlei tiks samaksāts spēlētājiem. Vai tas ir izdarīts? "Kaut kas daļēji ir samaksāts, taču tā ir niecīga daļa no tā, ko viņi ir pelnījuši. Domāju, ka līdz nākamajai spēlei pret "Liepāju" praktiski viss tiks samaksāts."

Par cik procentiem "Skonto" šobrīd ir gatavs? "Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt. Var būt tā, ka fiziski esam gatavi par 100%, bet neesam gatavi psiholoģiski. Taču man ļoti patīk, kāda šobrīd ir komandas kustība, fiziskais stāvoklis. 75 minūtes realizējām presingu. Par to gan nav jābrīnās, jo mums tā bija 1. kārta - daudz emociju, enerģijas. Aptuveni 6.-7. kārtā pateikšu jums, kādā gatavības pakāpē esam."

Pastāstiet par epizodi ar jūsu izraidīšanu? "Godīgi sakot, es pats nesapratu. Mēs veidojām uzbrukumu, "Spartaka" futbolists nokrita, mēs nesitām bumbu ārpus laukuma, bet tiesnesis apstādināja spēli. Nedomāju, ka tas bija pareizi. Tiesnesis mani izraidīja, jo paudu sašutumu. Turklāt no manas puses nebija neviena lamuvārda. Bija tikai sašutums par to, kāpēc tā notika. Ja par to var izmest, tad lai tas paliek uz viņa sirdsapziņas."

Vai šobrīd, sēžot šeit preses konferencē, nenožēlojat, ka sabļāvāt uz tiesnesi un izpelnījāties noraidījumu? "Protams, nožēloju. Gadiem ritot, kļūstu mierīgāks un šodien absolūti neuzvedos tā, lai viņam būtu tiesības mani noraidīt. Taču viņš tā uzskatīja, viņš ir tiesnesis. Nāksies pielāgoties šim tiesnesim, taču katrā ziņā nožēloju."

Kāpēc spēle notika hallē, nevis brīvdabā? "Ja godīgi, par organizatoriskiem jautājumiem nevaru atbildēt, to zina kluba vadība. Varbūt kluba vadība uzskatīja, ka tādējādi mums būs priekšrocība, jo esam daudz trenējušies šajā hallē. Taču, ja vēlaties dzirdēt manu personīgo viedokli, man nepatīk, ka, esot tādiem laika apstākļiem, jāspēlē hallē. "

Fabio Mikarelli, "Spartaka" galvenais treneris: "Ļoti, ļoti grūta spēle. Bet, pirms runāju par pašu spēli, vēlos pateikt, ka man bija liels gods piedalīties šajā Latvijas futbola klasikā pret "Skonto" [smaida]. Sekoju futbolam kopš divu gadu vecuma, un, protams, mana interese par šo sporta veidu sniedzās arī ārpus Itālijas - interesēja Spānijas, Francijas, Vācijas, Anglijas futbols, taču ne tikai. Un "Skonto" manās acīs vienmēr ir bijis Baltijas futbola kvalitātes zīme. Tāpēc man bija gods pret šo komandu šodien spēlēt.

Ja par spēli, tad jūs redzējāt to pašu, ko es. Gaurača gūtie vārti bija svarīgi, taču mani spēlētāji pēc šiem vārtiem spēlēja ar nepareizu attieksmi. Jo mēs piespiedāmies un spēlējām pārāk izteikti no aizsardzības. Ja tu šādi spēlē un esi iespiedies savas laukuma pēdējos 30 metros, ir liela varbūtība, ka ielaidīsi vārtus. Jā, paldies spēlētājiem par cīņas garu, spēles organizāciju un tā tālāk, taču negribu, lai šādos mačos spēlējam tik zemu."

Kāda ir Sapogova gatavība? [Pēc tam, kad preses sekretārs tulko jautājumu] "Jā, jā, sapratu jautājumu, es daļēji saprotu arī latviešu valodu [smejas]. Katru dienu runāju ar Sapogovu un jautāju, kā viņš jūtas. Viņš sacīja, ka labi un ka ir gatavs. Devu viņam iespēju. Domāju, viņš parādīja sevi no labākās puses. Jā, pēdējās 20 minūtēs viņš bija saguris, taču esmu apmierināts ar viņa sniegumu. Jāņem vērā, ka pēdējo oficiālo maču viņš aizvadīja aptuveni pirms gada. Šādā situācijā labi nospēlēt visas 90 minūtes ir grūti."

Cik procentus "Spartaks" rāda no sava potenciāla? "Ņemot vērā, ka Sapogovs nupat tikai sācis spēlēt, un savainots ir Igors Kozlovs, kā arī ņemot vērā, ka pabeidzām komandas komplektāciju pēdējā nedēļā pirms turnīra, tad uzskatu, ka esam gatavi par 60%."

Kādā veidā notiek komunikācija komandā, ņemot vērā jūsu ierobežotās valodu spējas? "Pirmkārt, futbolā svarīgākā ir bumbas valoda laukumā. Bet tā vispār ar spēlētājiem runāju angliski, un spēlētāji mani vairāk vai mazāk saprot. Ar kolumbiešu spēlētājiem runāju spāniski. Kad esmu neapmierināts un dusmīgs, tad sāku runāt dzimtajā itāļu valodā, un futbolisti tad saprot, ka kaut kas nav kārtībā [smejas]."

Kad jums būs PRO-licence? "Ceru, ka drīz."

Vai hallē oficiālu spēli aizvadījāt pirmo reizi? "Jā, pirmo reizi, jo Ziemas kauss nebija oficiāls turnīrs. Ja godīgi, nesaprotu, kāpēc jāspēlē iekštelpās, taču neizvirzu pretenzijas. Tas nav tik svarīgi - ja spēlējam hallē, tad spēlējam hallē."

Kad "Spartaks" izcīnīs pirmo uzvaru? "Labs jautājums [smejas]. To nezinu, taču mēs smagi strādājam, un zinu, ka šī komanda var būt laba komanda Virslīgā. Taču, kad minēju tos 60%, ko rāda "Spartaks", piemirsu pieminēt vēl vienu būtisku lietu. Esmu Itālijas speciālists, un man vēl vajadzīgs laiks, lai saprastu daudzas lietas par Latvijas spēlētājiem, Latvijas futbolu. Es smagi strādāju, taču kā treneris šobrīd rādu 70% no savām prasmēm, bet vēlos sasniegt 100%."

info - sportacentrs.com, Edmunds Novickis

 

Autortiesības © 2012 SIA "Skonto FC". Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.