Vairāk ziņasUz sākumu
Valērijs Šabala. foto Juris Gūtmans

Šabalam dublis arī U21 izlases rindās

Ziņu ievietoja: 12. jūnijs 2013, 00:01

Šodien "Slokas" stadionā Latvijas U-21 futbola izlase uzsāka 2015.gada Eiropas čempionāta atlases ciklu. Pirmajā mačā pretī stājās grupas pastarīte Lihtenšteina, un tā tika sagrauta pelnīti un pārliecinoši - 4:0.

Ar diviem vārtiem izcēlās Deniss Rakels un Valērijs Šabala, bet U-21 izlasē nepilnu 18 gadu vecumā debitēja Jūrmalas "Spartaka" pussargs Jevgēņijs Kazačoks.

Latvijas izlases sākumsastāvā tomēr tika iekļauts Rīgas "Skonto" uzbrucējs Artūrs Karašausks, bet rezervē palika Mariana Pahara asistenta Andra Riherta trenētās "Mettas"/LU pussargs Edgars Vardanjans. Kopumā pirmajā puslaikā Latvijas valstsvienībai piederēja liels teritoriāls pārsvars, un 12.minūtē Lihtenšteina uz saviem vārtiem nopelnīja 11 metru soda sitienu. Teicamā pozīcijā nokļuva jau pieminētais Karašausks, kurš saminstinājās, tomēr izprovocēja viesu vārtsargu Lorenco Lo Ruso uz noteikumu pārkāpumu.

Polijā spēlējošais uzbrucējs Deniss Rakels no 11 metru atzīmes nepārliecinoši sita pa vārtu vidu, bet atlēkušo bumbu pāri mērķim raidīja "Liepājas metalurga" futbolists Roberts Savaļnieks. Pēc sešām minūtēm teicami no distances sita Savaļnieka kluba biedrs Dmitrijs Hmizs, bet sekmīgi vārtos darbojās Lo Ruso. Pēc sešām minūtēm nedaudz garām vārtiem sita Rīgas "Daugavas" spēlētājs Gļebs Kļuškins, savukārt 30.minūtē Lihtenšteinas cietoksnis beidzot tika ieņemts. Bumba soda laukumā nokļuva pie "Skonto" bombardiera Valērija Šabalas, un 18 gadus vecais uzbrucējs lēkājošo priekšmetu spēcīgi sita pa vārtu augšdaļu - 1:0.

Līdz pirmā puslaika beigām komandas vēl paspēja apmainīties ļoti labām iespējām. 36.minūtē sev lielisku izdevību izkārtoja Rakels, kurš nomānīja vairākus pretiniekus un sita no soda laukuma vidus, bet Lihtenšteinu glāba vārtsargs. Savukārt pēc trim minūtēm jau no spīdošas pozīcijas sita Vincens Flacs, taču viņš bumbu raidīja pāri vārtiem. Otrā puslaika sākumā Šabala pēc rikošeta trāpīja pa vārtu stabu, savukārt spēles 53.minūtē gan Latvija beidzot dubultoja pārsvaru - Rakels divcīņā ar aizsargu nokļuva labā pozīcijā un no tuvas distances pārmeta bumbu pāri vārtsargam (2:0).

Pēc deviņām minūtēm rezultāts kļuva 3:0. Latvija nopelnīja stūra sitienu, un pēc piespēles uz tālo vārtu stabu precīzi ar galvu sita Rakels. Latvija neapstājās, un pēc trim minūtēm Deniss vārtu priekšā atrada Šabalu, kurš guva savus otros vārtus mačā - 4:0. Pēcāk aci pret aci ar Lo Ruso nokļuva Šabala un Karašausks un viena bīstama standartsituācija bija viesiem, tomēr vārti šovakar vairs netika gūti - Latvija atlases ciklu sāka ar pelnītu uzvaru ar rezultātu 4:0.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs piektajā septembrī, kad uzņems Šveici. Vēl šajā grupā spēlē Horvātijas un Ukrainas izlases. Tikmēr kvalifikācijas turnīru uzsākušas arī citas Baltijas valtsvienības. Lietuva pirms dažām dienām tikai 83.minūtē savā laukumā izrāva uzvaru pret Sanmarīno (2:1), bet šodien viesos 90.minūtē izlaida panākumu pret Somiju (2:2). Savukārt Igaunija šodien Tallinā neprata pieveikt Andoru - 1:1.

Latvija - Lihtenšteina 4:0 (1:0)
Vārti: Šabala 30', 65', Rakels 53', 62'.
Rakels 13.minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu.
Brīdinājumi: Isajevs, Savaļnieks, Joksts.
Latvija: Grigorjevs, Giļničs, Jagodinskis (Ostrovskis 81'), Isajevs, Joksts, Savaļnieks (Jermolajevs 58'), Hmizs, Kļuškins (Kazačoks 70'), Karašausks, Šabala, Rakels.
Lihtenšteina: Lo Ruso, Eberle, Cimmermans, Fozers, Māgs (Meiers 71'), Zēle, Flacs, Kīne, Vegmans (Kvaderers 59'), Brendls (Kolmans 58'), Kībers.