Nākamā spēle
02 08 05
Jūlijs, 2015 << >>
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Virslīga
Dublieri
V. Komanda Sp. P.
1 FK Liepāja 12 23
2 FK Ventspils 11 21
3 SKONTO FC 11 21
4 FK Jelgava 11 14
5 Spartaks Jūrmala 11 13
6 BFC Daugavpils 11 7
7 FS Metta LU 11 4
12.07.2015
Rezultatīvākie
VIRSLĪGĀ:
1. V. Gutkovskis 5
twitter 2. A. Karašausks 3
3. Ņ. Ivanovs 2

Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Tamazs Pertija. Foto - Juris Gūtmans

Tamazs Pertija: "Nedosimies uz izbraukuma spēli, lai izkristu no turnīra."

Ziņu ievietoja: 16. jūlijs 2015, 22:31

"Skonto FC" un "Debreceni VSC" galveno treneru komentāriji pēcspēles preses konferencē.

"Skonto FC" galvenais treneris Tamazs Pertija: "Spēle bija ļoti jautra un laba. Ielaistajos vārtos izslēdzāmies - bija sajūta, ka spēlējam tā, it kā pretī būtu bērni, tāpēc ielaidām divus vārtus. Kopumā ar spēli esmu apmierināts. Atkārtošu, ka tā bija ļoti jautra, bezkaunīga - neviena komanda nebaidījās. Kaut kur pārāk nosēdāmies pie sava soda laukuma, kas bija ļoti liela kļūda, taču pieļauju, ka trūka svaiguma. Ar pašu spēles procesu esmu apmierināts.

Rezultāts 2:2, un viss vēl ir priekšā. Nedosimies uz izbraukuma spēli, lai izkristu no turnīra. Spēlēsim, un ceru, ka šajā spēlē izskatīsimies nedaudz citādi, jo šodien pat pie rezultāta 2:1 un arī 0:1 bija virkne epizožu, kurās varējām izspiest vārtu guvumu. Tomēr kaut kā pietrūka – laikam jau tas vecuma dēļ. Ja salīdzinātu mūsu komandas vecumu un viņējo, tad viņiem tieši vecuma, meistarīgu un pieredzējušu spēlētāju ziņā būtu kolosāls pārsvars. Šis turnīrs ir domāts tieši pieredzējušiem futbolistiem.

Spilgti nospēlēja Karašausks, kurš vēlreiz pierādīja, ka ir ekstra klases uzbrucējs, jo spēlēt pret tādu aizsardzību ir ārkārtīgi sarežģīti - viņi ir spēcīgi, brangi, pieredzējuši aizsargi. Uzskatu, ka viņš guva divus supervārtus un vēlreiz pierādīja, ka ir lielisks uzbrucējs. Kaut kur izkrita vidējā līnija, taču vēlreiz saku, ka tas ir tikai noguruma dēļ. Pretiniekiem šajā ziņā ir priekšrocība, jo viņiem čempionāts vēl tikai sāksies, un viņi, protams, bija svaigāki nekā mēs."

- Ja otrajā puslaikā iemesls bija nogurums, kādēļ tik sliktas sanāca pirmās 10 minūtes?
- Vēlreiz saku, ka tas ir vecums. Esam jauna komanda, un uztraukums no ģērbtuvēm pārgāja arī uz pirmajām 10 minūtēm laukumā. Tiklīdz aizritēja 10-12 minūtes un tiklīdz guvām vārtus, redzējāt, ka tas pats notika arī ar viņu komandu. Arī viņi nesaprata, kas notiek, jo mēs skrējām pretuzbrukumos trijatā pret trim, četratā pret trim. Vakar preses konferencē jau teicu un šodien atkārtošu, ka šobrīd vēl tikai veidojam komandu un pastiprinām katru pozīciju. Gribu atgādināt, ka šodien laukumā praktiski puse komandas bija jaunie spēlētāji. Ja vien neuzskatāt, ka 1995. vai 1992., vai 1993., vai 1997. gadā dzimušie nav jauni spēlētāji. Kamēr pretiniekiem netrūka meistarīgu futbolistu. 

- Gluži kā pret īriem un "Spartaku", atkal atspēlējāties. Tas ir labi, ka komandai ir raksturs, vai tas ir slikti, ka atkal ielaidāt pirmie?
- Protams, dzīties pakaļ vienmēr ir grūti. Domāju, ja spēle būtu izvērtusies citādi un mēs būtu iesituši pirmie, tas, protams, būtu daudz labāk nekā ielaist pirmajiem. Ielaižot mājas spēlē un ielaižot pašā sākumā, tas uzveļ divreiz lielāku nastu, un šī nasta ir jānes, kamēr situācija netiek pārvērsta otrā virzienā. Mēs to izdarījām un panācām 2:1, un tad sākās pats trakākais – iedomājāmies, ka spēle jau ir nokārtota un iesitīsim arī trešos. Notika tas, kas notika.

Jāatzīst, ka šobrīd mums ir milzīgas problēmas tieši aizsardzības centrā. Savainots tika Smirnovs, savainots tika Osipovs, savainots tika Maharadze, bet mēs nevienu nepaņēmām vietā. Kluba selekcijas darbs pašreiz strādā ļoti slikti. Prasīju un prasu, taču līdz šim brīdim neviens pieredzējušāks un meistarīgāks centra aizsargs līdz mums nav nonācis. Jāsaka, ka komanda nevar… Timofejevs nav centra aizsargs, bet gan malējais. Arī Sorokins nav centra aizsargs, bet gan malējais. Ja atceraties, tad abus vārtus ielaidām tieši no centra zonas. Bet vēlreiz saku, ka nežēlojos, bet gan tieši pretēji – ļoti labi, ka šie puiši pierod spēlēt šajā pozīcijā.

- Jau teicāt, ka Karašausks guva divus trakus vārtus. Vai tā bija viņa labākā spēle sezonā?
- Nē, tā noteikti nebija viņa labākā spēle. Tās bija divas labākās superepizodes viņa izpildījumā, jo viņš abus vārtus guva ļoti meistarīgi. Taču neteiktu, ka tā bija viņa labākā spēle – par futbolista labāko spēli nevar nosaukt maču, ja komanda, lai pret ko spēlētu, mājās nospēlē 2:2. Labākā spēle būtu bijusi tad, ja viņš būtu iesitis arī trešos un mēs uzvarētu ar 3:2. Ja domājam par divām labākajām un trakākajām epizodēm, tad jā.

- Ungāru treneris teica, ka šis mačs bija daudz spēcīgāks nekā cīņas pirmajā kārtā. Piekrītat?
- Jā. Godīgi sakot, zināju un arī biju gaidījis – arī vakar teicu -, ka ungāru komanda ir ļoti meistarīga un spēlē futbolu. Biju to gaidījis, zinājām, sapratām to, bet nekādā gadījumā nebaidījāmies. Ja redzējāt, spēlējām ar trim uzbrucējiem. Gutkovski nomainīju viena vienkārša iemesla dēļ – viņš bija ļoti noguris, plus mums vajadzēja nostiprināt centrālo asi. Isajevu izlaidu, jo viņi bija atraduši zonu, kurā mums parādījās caurumi. Un mums nācās tos aizlāpīt – Isajevs lieliski ar to tika galā. Jā, tādēļ kaut kur zaudējām uzbrukumu, bet, ja Gutkovskis būtu savā līmenī un svaigs, kā parasti, tad mēs viņu nebūtu ņēmuši nost. Nomainījām tādēļ, ka viņš vairs nepaguva līdzi.

- Rezultāts 2:2 nozīmē, ka izbraukumā, visticamāk, būs jāuzvar. Cik lielas ir izredzes to izdarīt?
- "Skonto" vēsturē ir bijuši tādi brīži, kad mājās zaudēja ar 0:1 un pēc tam izbraukumā uzvarēja. Tāpēc noteikti uz turieni nedosimies tikai tādēļ, lai vienkāršu uzspēlētu futbolu. Nē, mēģināsim un centīsimies tikt tālāk. Saprotam, ka tas būs grūti. Spēlēsim svešās sienās, vēl pārlidojums, vēl 250 kilometru ceļš līdz pilsētai. Tas viss būs jūtams, bet nebrauksim kā statisti un noteikti ļoti nopietni gatavosimies spēlei. Var gūt vienus vārtus, pretinieks uzbrūk, var gūt otrus, un spēle ir galā. Būtībā tieši tā, kā notika Īrijā. Būsim gatavi tam, ka pretinieki spēlēs agresīvi, un domāju, ka sanāks vēl viena interesanta cīņa.


"Debreceni VSV" galvenais treneris Elemērs Kondāšs: "Ļoti labi sākām spēli. Mūsu galvenais mērķis šajā mačā bija gūt vārtus, un mēs to arī izpildījām. Taču pēc tam īsti nesapratu, kādēļ ļāvām "Skonto" izdarīt spiedienu, pēc kā viņi diemžēl arī guva vārtus.

Otrajā puslaikā pārkārtojām savu spēli, taču puslaika sākumā atkal ļāvām "Skonto" gūt pārāk vieglus vārtus. Pēc tam "Skonto" nosēdās, un mēs kontrolējām spēli. Uzbrukām, izveidojām iespējas gūt vārtus. Guvām vienus vārtus, bet, ja būtu nedaudz veiksmīgāki, varējām iesist arī vairāk – piemēram, epizodē, kurā "Skonto" aizsargs izsita bumbu no vārtu līnijas. Rezultāts kaut kādā veidā palika 2:2. Ļoti gaidām atbildes spēli."

- Karašausks guva abus vārtus un varēja iesist arī hat-trick. Vai viņš no "Skonto" bija bīstamākais spēlētājs?
- Viņš ir ļoti labs spēlētājs. Abos vārtu guvumos ļoti labi izmantoja savas iespējas. Pirmajā vārtu guvumā ļoti labi nospēlēja viens pret vienu, bet otrajā vārtu guvumā viņa noslēguma sitiens bija lielisks. Taču to, ka "Skonto" ir vairāki ļoti labi spēlētāji, zinājām jau pirms šī mača.

- Vai esat apmierināts ar spēles kvalitāti un varbūt varat salīdzināt ar pirmās kārtas mačiem?
- Salīdzinājumā ar atbildes spēli pret "Sutjeska" šis mačs bija augstākā līmenī.

- Ja nekļūdos, "Debrecen" Eirokausos izbraukumā nav uzvarējusi kopš 2010. gada. Kāpēc tā?
- Konkrēti šodien galvenais iemesls bija tas, ka pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem atļāvām pretiniekiem spēlēt. Otrajā puslaikā uz pretiniekiem izdarījām lielāku spiedienu un varējām uzvarēt. Centīsimies mācīties no savām kļūdām.

- Otrā puslaika kompensācijas laikā veicāt spēlētāju maiņu. Vai tas liecina, ka tobrīd bijāt apmierināts ar rezultātu?
- Nē, tas nebija iemesls, kāpēc veicu šo spēlētāju maiņu. Kā varējāt redzēt, arī piecas minūtes līdz beigām mudināju spēlētājus uzbrukt un gūt trešos vārtus, ja tas ir iespējams. Tas nebija maiņas iemesls.

- Guvāt divus vārtus izbraukumā, kas Eirokausos ir ļoti svarīgi. Kā vērtējat izredzes pārvarēt šo kārtu?
- Protams, gūt vārtus izbraukumā bija ļoti svarīgi. Ja viss ritēs labi, mums vajadzētu iekļūt nākamajā kārtā.

- Jau pēc dažām dienām gaida pirmā spēle Ungārijas čempionātā. Vai dosiet dažiem spēlētājiem atpūtu?
- Tuvākās vienas vai divu dienu laikā redzēsim. Pašreiz vēl nezinām, vai futbolistiem nav kādu mazu savainojumu, tāpat jāpārbauda spēlētāju fiziskā kondīcija. Tad redzēsim, vai kādam būs nepieciešama atpūta.

- "Skonto" atkal spēlēja ar citu formāciju. Vai tas kaut kā pārsteidza?
- Nē, nebiju pārsteigts, jo "Skonto" ar trim aizsargiem spēlēja arī pirmajā mačā pret "St. Patrick's". Pirms mača sākuma ieraugot "Skonto" starta sastāvu, jau sapratu, ka viņi spēlēs ar trim centra aizsargiem.


Atbildes spēle notiks ceturtdien 23.jūlijā Ungārijā.

 

 
Izmantotie resursi: sportacentrs.com

Autortiesības © 2012 SIA "Skonto FC". Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.