ban

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Tweets from https://twitter.com/h_side/skonto-run%C4%81
Nākamā spēle
03 17 15

Forums/Skonto
Februāris, 2015 << >>
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28
Virslīga
Dublieri
V. Komanda Sp. P.
1 FK Ventspils 36 83
2 SKONTO FC 36 71
3 FK Jelgava 36 70
4 FK Liepāja 36 66
5 FC Daugava 36 65
6 Spartaks Jūrmala 36 51
7 FK Daugava Rīga 36 43
8 BFC Daugavpils 36 29
9 FS Metta LU 36 16
10 FC Jūrmala 36 7
08.11.2014
Skonto FC un FC Jūrmala atņemti 5 pt kopvērtējumā par saistību neizpildi.
Rezultatīvākie
VIRSLĪGĀ:
1. Vladislavs Gutkovskis 28
Ruslans Mingazovs
2. Ruslans Mingazovs 9
3.-4. Artjoms Osipovs 6
3.-4. Ņikita Ivanovs 6

Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Kārlis Villerušs. Foto:Andrejs Terentjevs/F64

Villerušs: "Palikšana bez licences pārsteidza, futbola parādu mums nav"

Ziņu ievietoja: 30. janvāris 2015, 22:38

Pēc LFF Klubu licencēšanas komisijas lēmuma neizsniegt licenci "Skonto", Rīgas "Daugavai" un Daugavpils "Daugava" dalībai 2015.gada Virslīgā Sportacentrs.com sazinājās ar Latvijas titulētākā kluba "Skonto" valdes locekli Kārli Villerušu. Viņš atzina, ka šīs dienas Klubu licencēšanas lēmums viņam ir liels pārsteigums.

Kārlis Villerušs: "Pašreiz esmu tādā mazliet jocīgā stāvoklī, mēs negaidījām šādu lēmumu, jo manā skatījumā ir izdarīts milzīgs darbs. Faktiski klubs ir sakārtots pavisam citā "kondīcijā" nekā tas bija pirms pusotra mēneša. Gribu uzsvērt, ka kluba iepriekšējā vadība klubu gan juridiskā, gan finansiālā ziņā bija noveduši praktiski līdz katastrofai - līdz nepastāvēšanai, klubam būtībā no skatuves bija jānoiet nost. Mēs veicām pirmos pasākumus, lai klubs dzīvotu.

Pats vēl to [Klubu licencēšanas komisijas] lēmumu neesmu lasījis, man vēl jāizpēta, taču saprotu tos divus galvenos momentus: pirmais, mums ir parādi pret bijušajiem spēlētājiem, taču šobrīd ar visiem šiem spēlētājiem ir panākta tāda vai citāda vienošanās, un visiem spēlētājiem kaut ko esam samaksājuši. Līdz ar to mums resurss, lai parādus spēlētājiem dzēstu, ir atrasts, un šis jautājums ir sakārtots, un tas nav aktuāls. Otrais, milzīgs nodokļu parāds. Tas tiešām ir ļoti, ļoti liels. Taču mēs rūpīgi strādājam ar Valsts ieņēmumu dienestu, iesniedzām visas atskaites, tagad iesniegsim auditēto gada pārskatu. Mēs izdarīsim visu, lai klubs turpinātu pastāvēt. Šie jautājumi ir savstarpēji saistīti - ja klubs nepastāvēs, tad tam [nodokļu parādiem - aut.] vairs nebūs nozīmes... Runa ir tikai par tādu kluba darbību, ka tā ir pilnībā caurspīdīga, redzama, finansiāli legāla. Tāds tas mērķis ir."

Jautāts, vai "Skonto" izredzes nebūs minimālas gadījumā, ja LFF Apelāciju komisija principiāli pieturēsies pie prasības, ka arī milzīgajam parādam pret VID jābūt dzēstam, Villerušs piekrīt: "Ja būs tāda pieeja, tad mums izredžu nav [nopūšas]... Nebiju domājis publiskā telpā to teikt, bet ja jau notikumi tā ir attīstījušies, tad tagad izstāstīšu. Skaidrs ir viens - mēs šādu nodokļu parādu vienā paņēmienā samaksāt nevarēsim. Pat arī ar to dalībnieku palīdzību, ko esam piesaistījuši, un kuri visā tajā redz jēgu, un vēlas, lai klubs turpinātu dzīvot. Tas ir skaidrs. Tāpēc VID mums ļoti nāca pretī, mums bija vesela rinda konsultāciju un sarunu. Šai situācijā vienīgais variants ir iesniegttiesiskās aizsardzības procesu. VID pieņemtu attiecīgu lēmumu, un tālāk šis mūsu parāds tiktu pārstrukturizēts - būtu maksājumu termiņš, kuram sekotu līdzi administrators. Tas ir vienīgais risinājums. Taču mēs negribējām šo tiesiskās aizsardzības procesu iesniegt līdz brīdim, kamēr mēs VID neesam veikuši tematisko pārbaudi. Pats VID mums to ieteica vispirms izdarīt, jo tad precīzi būtu zināma parāda summa, tā būtu abpusēji saskaņota un varētu sakārtot dokumentus. Tāds bija mūsu plāns, taču šie notikumi [licences nepiešķiršana - aut.] to izmaina."

Protams, taujājām "Skonto" pārstāvim arī, vai pilnībā visi parādi pret spēlētājiem ir nosegti, vai arī tikai panāktas vienošanās par maksājumu grafiku. Villerušs: "Ja runājam tīri par futbola parādiem, kuriem seko līdzi LFF, nevis komercparādiem, tad šobrīd pilnīgi visi tie ir strukturizēti. Jā, ir maksājumu grafiki, taču tie ir abpusēji saskaņoti. Mums ir šādas vienošanās ar astoņiem spēlētājiem - ar katru no viņiem viss ir saskaņots. Arī tas bija sarežģīti, jo pāris gadījumos futbolisti bija uzsākuši reālu tiesvedību, taču tieši šodien ar pāris pēdējiem spēlētājiem panācām vienošanos. Juridiskā aspektā mums šobrīd nesamaksātu futbola parādu nav. Un svarīgi, ka mums šobrīd ir finanšu resursi, lai uzreiz varētu nosegt nozīmīgu daļu no visiem parādiem, un spēlētāji to redz."

Kas ir tie cilvēki vai organizācijas, pateicoties kuriem "Skonto" finanšu iespējas pēdējos mēnešos pieaugušas? Villerušs: "Ziniet, es šos cilvēkus drīz varēšu atklāt. Viena no kluba programmas sastāvdaļām ir tāda, lai kluba īpašumtiesības pārietu no ārzemēs reģistrētām organizācijām pie tādām, kam ir piederība Latvijā. Tās būs zināmas, redzamas personas. Šobrīd uzreiz mēs to nevaram izdarīt, jo VID ir uzlikusi aizliegumu īpašumdaļu maiņai. Protams, ja mēs nevarēsim spēlēt, tad viss tas process būs stipri apgrūtināts. Nesaku, ka tas būs pilnībā neiespējams, bet tas būs ļoti apgrūtināts. Katrā ziņā ne visus dalībniekus tad varēsim iesaistīt. Taču tas nebūs noslēpums, visus īpašniekus uzrādīsim."

Taujāts, vai "Skonto" līdz Apelācija komisijas lēmumam mēģinās iesniegt jaunus dokumentus un faktus, vai paļausies uz esošo paketi, Villerušs atklāja: "Šobrīd to nevaru pateikt, jo man vēl uzmanīgi un vēsu prātu jāizlasa šīs dienas lēmums. Mums šobrīd ir laiks, lai to visu izpētītu, kā arī lai apjautātos, kā uz to visu skatās tie, kas mūs atbalsta. Skaidrs, ka Apelāciju komisija var uz visu skatīties formāli - vai pirmās instances [Licencēšanas komisijas - aut.] lēmums ir pareizs vai nepareizs, un tikai to, neskatoties pa labi vai pa kreisi. Otra pieeja būtu tāda, ka Apelācijas komisija skatās plašāk un vērtē vēlreiz. Kad mēs strādājām Apelācijas komisijā, mēs vērtējām vēlreiz. Līdzīgi notiek arī tiesā - apelācijā skatās lietu vēlreiz no jauna, neatkarīgi pēc būtības. Tā ka šis ir pieejas jautājums, ko es nevaru komentēt, jo nezinu, kā pašlaik Apelācijas komisija strādā."

Noslēgumā Villerušs vēlreiz atgriezās pie pagātnes, kad pats vēl bija Apelācijas komisijas vadītājs un pielaida "Skonto" 2014.gada Virslīgai: "Ja tie kungi to visu, kas toreiz manis vadītajai Apelācijas komisijai tika solīts, izpildītu, tad šodien mēs būtu lielu soli priekšā. Taču netika izdarīts praktiski nekas. Diemžēl. Faktiski, viens no iemesliem, kāpēc es piekritu būt šai amatā "Skonto", ir tas, ka toreiz Apelācijas komisijas laikā man bija iespēja iepazīties ar dokumentiem, un es redzēju, ka to izdarīt var - šo klubu var saglābt un atjaunot. Acīmredzot klubs to sajuta, tāpēc arī ar mani runāja. Mans darbs "Skonto" nav kaut kāda ietiepība - uzskatu, ka tā ir zināma vērtība, par kuru ir vērts pacīnīties līdz galam."

info - sportacentrs.com, Edmunds Novickis.

Autortiesības © 2012 Edgars Bērziņš. Visas tiesības paturētas. Informācīju aizliegts izmantot bez rakstiskas atļaujas.
Jautājumi un ieteikumi - dragoo@skontofc.com. Made by Sulphur, Design by Dragoo