Nākamā spēle
Oktobris, 2021 << >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
V.KomandaSp.P.
1BFC Daugavpils/Progress2258
2SK Super Nova2253
3 FK Tukums 2000/TSS2248
4Rēzeknes FA/BJSS2239
5FK Auda2237
6RTU FC/Skonto Academy2235
7 FK Smiltene/BJSS2233
8JDFS Alberts2228
9Grobiņas SC2220
10Balvu SC2212
11FK Staiceles Bebri2210
12 Preiļu BJSS229
10.11.2018
Rezultatīvākie
1. Līgā:
Gogolashvili Giorgi - 3
Igors Kovaļkovs - 2


Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Kluba prezidents Vladimirs Koļesničenko

Koļesničenko: "Esam vainīgi, bet LFF nav vienādi stingra pret visiem"

Ziņu ievietoja: 14. marts 2014, 08:25

Vladimirs Koļesņičenko: „Jā, „Skonto” ir lielas problēmas, taču tās ir atrisināmas. Tai pašā laikā šīs problēmas ir un būtu muļķīgi to noliegt. Galvenā problēma šobrīd ir futbolisti [neizmaksātās algas – aut.]. Lai cilvēki labāk saprastu situāciju – „Skonto” šobrīd neviens nefinansē. Ne valdība, ne pilsēta, absolūti neviens nepalīdz. Jā, „Jelgavai”, „Ventspilij” utt. šāda palīdzība ir, mums nav. Respektīvi, esam privāts klubs. Mūsu gadījumā viss ir vienkārši – ja tu pārdod spēlētāju, tev ir nauda, bet, ja tu nepārdod nevienu, tad nav naudas. Jā, 2013. gadā man patiešām palaimējās piesaistīt cilvēku, kurš deva naudu – mēs lidojām ar čārterreisiem, mums nebija nekādu problēmu, un visi bija apmierināti. Diemžēl kaut kādu iemeslu dēļ viņš sezonas gaitā aizgāja un kļuva daudz smagāk – atliek paļauties uz transfēriem.

Latvijā nopietnus transfērus ar nopietniem klubiem par nopietnām naudas summām veic tikai „Skonto”. Taču problēma tāda, ka par Šabalu un Karašausku mēs naudu uzreiz nesaņēmām. No šiem futbolistiem esam šķīrušies, taču naudu vēl neesam ieguvuši. Ja nemaldos, pirmais maksājums būs maijā. Tādējādi mēs skaidri redzam, kādā veidā mēs nokārtosim parādus – neredzu problēmu! Nesaprotu šo valdošo histēriju... Smagi strādāju, lai futbolisti saņemtu savu naudu līdz čempionāta sākumam. Es ar viņiem runājos, un paldies viņiem par to, viņi visu šo situāciju pareizi saprot un nedodas prom, lai gan varētu, jo viņi ir labi un kvalificēti futbolisti.

Tad vēl ir parāds VID - mums ir jāmaksā spēlētājiem algas, no kurām tiek aprēķināti nodokļi. Jo mūsu klubā visi strādā oficiāli, tai skaitā leģionāri. Nerunāšu tagad par citiem klubiem, bet ir tāda situācija (uzvārdus un klubu nosaukumus nesaukšu; ja vēlaties, varat mēģināt noskaidrot), ka ir leģionāri, kas Virslīgā spēlē ar tūristu vīzām. Savukārt mums viss ir oficiāli, tāpēc sakrājušies nodokļu parādi. Tai pašā laikā problēmu VID sakarā neredzu – šī iestāde nāk mums pretī, viņi mums ir izveidojuši maksājumu grafiku un līdz 2016. gadam mums katru mēnesi jāsamaksā noteikta summa. Šodien no VID saņēmām vēstuli, kurā viņi uzrakstīja, ka neizvirza tūlītējas pretenzijas. Problēmu neredzu.

Ja runājam par futbolistiem, kas uzrakstīja iesniegumu par brīvā aģenta statusa iegūšanu un ir mūsu klubu pametuši, arī ar viņiem visiem esam sazinājušies un apsolījuši, ka algu parāds tiks samaksāts. Šos parādus nenoliedzam – rakstiski esam viņus informējuši, ka līdz konkrētam datumam viņi saņems savu naudu. Mēs visas šīs problēmas risinām.

Kāpēc mums neiedeva licenci? Jā, piekrītu, tā 100% ir mūsu vaina, nemēģinu apgalvot pretējo. Tomēr es cenšos šīs problēmas atrisināt. Vai tiešām LFF nav vajadzīgs tāds klubs kā „Skonto”, kas pagājušajā gadā sagatavoja Starkova un pēc tam Pahara vadītajai Latvijas izlasei deviņus spēlētājus? Klubs nebankrotē, tas atzīst savus parādus un cenšas šajos smagajos laikos eksistēt. Nesaprotu, kāpēc nepanākt pretī. Neapšaubāmi mēs iesniegsim apelāciju un ceru, ka viss būs kārtībā.

Visā šai situācijā nesaprotu arī dažu ekspertu, pēdiņās, vērtējumus. Sekas [licences nepiešķiršanai – aut.] taču būs katastrofālas. Parādiet man kaut vēl vienu Latvijas klubu, kam būtu slēgtā halle, kam ir futbola bāze! Kam vēl ir kvalitatīvi treniņapstākļi? Kam ir kaut kas savs? Tikai „Ventspilij”, „Liepājai”. Lai Dievs dod, lai Mārim [Verpakovskim – aut.] viss izdotos, un esmu drošs, ka viss izdosies. Tāds vadītājs kā Māris ar tādu harismu... viņam izdosies. Dod Dievs, lai katram klubam kaut kas būtu, taču šobrīd, atskaitot „Skonto”, nevienam klubam nav viss nepieciešamais.

Vladimir, iztēlojies, ka esmu LFF cilvēks un tev saku: „Tas, ko tu saki, ir skaisti, taču, lūk, mūsu priekšā ir rakstisks reglaments, kuru „Skonto” jau sen zināja, un šeit melns uz balta rakstīts, ka parādi nedrīkst būt. Lai gan jūs esat liels klubs ar vēsturi, mums jārīkojas saskaņā ar šo reglamentu.” Ko tu varētu atbildēt?
Reglaments ir ar kaudzi dažādiem punktiem, un tas ir tāds, ka vienmēr varēs atrast vismaz vienu punktu, lai „piekasītos” - jebkuram Latvijas Virslīgas klubam! Starp citu, man, tāpat kā pirms katras jaunas sezonas to dara viens cits klubs, arī būtu izdevīgi šobrīd pasludināt FC „Skonto” maksātnespēju, bet komandu pārsaukt par, piemēram, PFC „Skonto” un sākt visu no baltas lapas. Es taču to nedaru un nemaz nemēģinu darīt, bet gan tieši otrādi – atzīstu savus parādus. Dodu miljons procentus, ka katrā klubā atradīšu reglamenta pārkāpumu. Runājot par licencēšanu – parādiet kaut vai stadionus! Kam ir savs stadions?

Tātad tu atzīsti, ka „Skonto” licencēšanas procesā nav visu izdarījusi kā nākas, taču uzsver, ka citi klubi, tēlaini runājot, nav labāki.
Nevēlos nevienu apvainot un teikšu tā: atzīstu, ka mums nav taisnība, bet LFF ir absolūta taisnība. Taču, ja mūs nepielaiž, tad, lūdzu, pieprasām arī no citiem klubiem visu ar tikpat lielu stingrību! Tā pati Daugavpils „Daugava” – tas taču ir absurds! Man un visiem ir skaidrs, kāpēc šī kluba sakarā tāds lēmums pieņemts un kāpēc tā tiek darīts. Taču, puiši, tad tā arī pasakiet, ka „mēs jūs metam ārā ne jau jaunatnes akadēmijas dēļ, bet...” Savukārt, ja nevarat pierādīt vai vismaz to pateikt skaļi, tad nedariet tā... Citādi tas ir absurds, nekad nav bijušas problēmas ar jaunatnes akadēmijām. Nojaušu, ka „Daugavas” vadītājs, nezinu, kurš tas ir [ar ironiju – aut.], noalgos juristus, un viņi uzvarēs šo lietu. Vienmēr viss bijis labi un te pēkšņi. Sauciet lietas īstajos vārdos! Labi, nerunāšu par visām komandām, mums pašiem uz sevi jāskatās, taču pārkāpumi patiešām ir visiem.

Mēs cenšamies visādi izgrozīties, un mēs arī rādām, kādā veidā to izdarīsim. To pamatojot, lieku klāt dokumentu... varu tev parādīt [caur telefonu „ieiet” e-pastā un parāda Šabalas transfēra dokumentu, kurā minētas itin iespaidīgas summas, ko maksās „Club Brugge” par labu „Skonto” – aut.]. Ar šīm summām pietiks, lai dzēstu pilnīgi visus „Skonto” parādus. Šo dokumentu rādu arī puišiem [domāts LFF – aut.] pierādot, ka tādā un tādā datumā man tā nauda būs, un trīs dienas pēc šī datuma visi parādi tiks segti. Tas ir risinājums? Ir. Ja mēs šo naudu saņemtu šodien, tad parādu nebūtu jau tagad...

Kāpēc „Club Brugge” nevarēja uzreiz samaksāt šo transfēra naudu, īpaši ņemot vērā, ka „Skonto” tas bija tik svarīgi?
Nevaru spriest par „Club Brugge” motivāciju, bet domāju, ka iemesls ir vienkāršs – visi skaita naudu, it sevišķi Rietumeiropas klubi. Ar naudu svaidās tikai krievu klubi. „Club Brugge” Beļģijā ieņem 2. vietu, un Šabala viņiem pagaidām nav vajadzīgs, jo uzreiz tāpat nevarētu sākt spēlēt. Cik zinu, pēc sezonas beigām „Club Brugge” no viena uzbrucēja šķirsies un paši saņems naudu. Plus, vasarā būs skaidrs, kādu vietu viņi ir ieņēmuši, kādiem turnīriem kvalificējušies, cik daudz nopelnījuši un sāks visu plānot. Pieļauju, ka liekas naudas, ko samaksāt uzreiz, viņiem nemaz nav. Tāpēc viņu pieeja ir prātīga.

Starp citu, runājot par Šabalu, viņu sākotnēji ļoti gribēja arī Turcijas klubs „Trabzonspor”. Viņu pārstāvji atbrauca uz Virslīgas pēdējās kārtas spēli starp „Skonto” un „Jelgavu” [0:2 – aut.], un viss – pēc tā mača interese pazuda. Taču arī pašās beigās Šabalam bija divas izvēles – „Club Brugge” un Itālijas A Sērijas klubs „Verona”. Viņš pēc pārdomu laika izvēlējās beļģu variantu.

Mazliet aizejot no tēmas, gribēju iebilst, ka Daugavpils „Daugavai” agrāk vismaz uz papīra patiešām bija jaunatnes akadēmija, bet tagad to pārņēmusi jaunpienācēja BFC „Daugavpils”...
Paklau, šis ir minimāls punkts! „Daugava” ir nesena Latvijas čempione, komanda ar vēsturi.

Kāds teiks, ka jaunatnes akadēmija ir piramīdas pamats.
Šobrīd nav neviena Latvijas kluba, kas atbilstu visiem kritērijiem, kas norādīti reglamentā. LFF „pieķērusies” šim vienam punktam, kura dēļ cieš futbolisti. Kāda jēga likt kilometru ierobežojumu – noteikt attālumu, kādā jābūt šai jaunatnes akadēmijai? Visiem taču ir skaidrs, ka ir tādi klubiem, kuriem šīs pseidovienošanās ar jaunatnes akadēmijām ir tikai ķeksīša pēc uz papīra gabaliņa. Daugavpils „Daugavai” tādas iespējas nav, tāpēc viņi šādi izgrozīties nevar. Saku vēlreiz – ja problēma ir „citur”, tad tā arī pasakiet! Nevajag šādā veidā piemeklēt punktus. Turklāt, ja problēma ir „citur”, tad... ir taču arī vēl pāris citi klubi, kurus šī „cita” iemesla dēļ būtu jāmet ārā...

info - sportacentrs.com

Autortiesības © 2012 h-side limited. Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.