Nākamā spēle
Oktobris, 2021 << >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
V.KomandaSp.P.
1BFC Daugavpils/Progress2258
2SK Super Nova2253
3 FK Tukums 2000/TSS2248
4Rēzeknes FA/BJSS2239
5FK Auda2237
6RTU FC/Skonto Academy2235
7 FK Smiltene/BJSS2233
8JDFS Alberts2228
9Grobiņas SC2220
10Balvu SC2212
11FK Staiceles Bebri2210
12 Preiļu BJSS229
10.11.2018
Rezultatīvākie
1. Līgā:
Gogolashvili Giorgi - 3
Igors Kovaļkovs - 2


Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Ruslans Miganzovs. Foto- Romāns Kokšarovs

Intervija ar Ruslanu Mingazovu

Ziņu ievietoja: 16. septembris 2013, 15:04

Jūsu uzmanībai piedāvājam interviju ar SMScredit.lv Virslīgas augusta labāko spēlētāju Ruslanu Mingazovu.

21 gadu vecais Turkmenistānas pussargs jau vairākus gadus pārstāv Latvijas titulētāko klubu Skonto, kā arī savu meistarību pilnveidoja tieši Rīgas komandas jauniešu sistēmā. 17 gadu vecumā pussargs debitēja Turkmenistānas nacionālajā izlasē un šobrīd ir viens no SMScredit.lv Virslīgas līdervienības Skonto līderiem. Neoficiāli pussargu var uzskatīt arī par ātrāko spēlētāju virslīgā, nereti ar to sagādājot ievērojamas problēmas pretinieku komandu aizsardzības līnijām.

Žurnālistu balsojumā starp izvirzītajiem kandidātiem Ruslans saņēma pārliecinoši augstāko vērtējumu, apsteidzot gan savu komandas biedru Artūru Karašausku, gan FK Ventspils spēlētāju Vadimu Jančuku. Mingazova pārstāvētā Skonto, pretēji jūlija mēnesim, SMScredit.lv Virslīgas ietvaros augustā aizvadīja pat 6 spēles, piecās no tām svinot uzvaras un vienu maču noslēdzot neizšķirti. Tieši bezvārtu neizšķirts tika fiksēts 3.augusta cīņā ar Daugavpils Daugavu, kam nākošajā kārtā sekoja Liepājas metalurga graušana izbraukumā ar 5:0, uzvara savā laukumā pār Spartaks Jūrmala 3:1, pārceltās 8.kārtas spēlē atkārtots panākums pār liepājniekiem (2:0), kā arī bez vārtu zaudējumu uzvaras pār FK Jelgava (3:0) un FC Jūrmala (5:0). Runājot par Mingazova spēli, kopumā futbolists atzīmējās ar 3 vārtu guvumiem (divus no tiem guva pēdējā mačā pret FC Jūrmala), taču ar savu allaž enerģisko spēli laukumā regulāri izkārtoja komandas snaiperiem Valērijam Šabalam un Artūram Karašauskam lieliskas vārtu gūšanas iespējas, kur liela daļa no tām pat netika izmantotas. Runājot par paša spēlētāja vārtu guvumiem, cīņā pret Jūrmalas Spartaku tas bija uzvaru nesošais, kad Turkmenistānas pussargs panāca 2:1. Ruslans ir nepārprotama šīs sezonas Skonto vērtība, kas atspoguļojas arī viņa ierastajā iekļaušanā spēļu sākumsastāvā.

Sveicam ar mēneša labākā spēlētāja titulu! Kā tu pats uzzināji, ka esi SMScredit.lv Virslīgas augusta labākais futbolists? Ko Tev nozīmē šāda balva?
Paldies par apsveikumu! Protams, esmu ļoti priecīgs par piešķirto titulu! Uzzināju šo faktu no komandas biedriem, kuri mani sāka apsveikt,  jo pats šo faktu vēl nebiju uzzinājis. Ir patīkami, ka cilvēkiem patīk mana spēle  un viņi to ir novērtējuši.

Skonto sistēmā spēlē jau vairākas sezonas. Pastāsti, ar ko šī sezona atšķiras no iepriekšējām? Jūs cīnāties bez zaudējumiem! Vai ir ievērojamas izmaiņas Skonto klubā kā organizācijā vai panākumi galvenokārt ir pateicoties Tamaza Pertijas esamībai?
Protams, pirmām kārtām pozitīvās pārmaiņas ir saistītas ar Tamazu, kurš ir ļoti daudz izdarījis komandas labā! Piemēram, es katrā sezonā un no katra trenera esmu kaut ko ieguvis. Ja Marians Pahars mani ir iemācījis būt tehniskākam, Pols Ešvorts – būt spēcīgākam un jaudīgākam, tad varu droši teikt, ka Tamazs Pertija ir padarījis mani gudrāku kā spēlētāju. Tamazs ir arī ļoti spēcīgs taktiķis, pret katru pretinieku mums ir savādāka gatavošanās spēlei, viņam arī ir ļoti daudz citu labu īpašību! Bet kopumā spēcīgāks Skonto ir mūsu visu nopelns!

Augustā aizvadīto spēļu laikā guvi 3 vārtus. Kura no visām spēlēm palikusi visspilgtāk atmiņā un kādēļ? Varbūt cīņa pret FC Jūrmala, kurā guvi divus vārtus?
Jā, pret FC Jūrmala man izdevās laba spēle un izdevās gūt labus vārtus. Tomēr arī pret Spartaku nospēlēju labi un manis gūtie vārti izmainīja spēles gaitu. Arī otrie vārti pret ''Jūrmalu'' mums deva pārliecību un faktiski bijām nodrošinājuši uzvaru. Vispār šogad ir tā, ka, ja gūstam otros vārtus, kļustam atraisīti un neviena komanda Latvijā vairs nespēj mums neko izdarīt.

Nav noslēpums, ka tieši pēc tavām piespēlēm komandas uzbrucēji Karašausks un Šabala gūst daudz vārtu. Kas tev sagādā lielāku gandarījumu – gūti vārti vai rezultatīva piespēle?
Protams, man vienlīdz patīkami ir gan gūt vārtus, gan izdarīt rezultatīvu piespēli. Ja mēs divatā izejam pret vienu aizsargu, ja ir iespēja, es vienmēr dodu piespēli – neesmu „skops” spēlētājs.

Latvijas virslīgas čempions – vai tāsir tavs līdzšinēji augstākais sasniegums? Ko tu būtu gatavs atdot, lai iegūtu šādu titulu?
Par čempionu kļuvu jau 2010.gadā. Protams, čempiona titula iegūšana sagādā lielu gandarījumu un vēlos to izjust vēl vienu reizi. Domāju, ka mēs esam droši ceļā uz vēl vienu čempiona titulu.

Neoficiāli tiec uzskatīts par ātrāko futbolistu virslīgā. Pastāsti, kur slēpjas tavas ātruma īpašības? Tas ir iedzimts talants vai intensīvu treniņu rezultāts?
Protams, tas ir abu faktoru rezultāts. Es jau piedzimu tāds ātrs un veikls, tomēr bez sistemātiskiem treniņiem nebūtu nekādu nopietnu rezultātu. Līdz ar to darbs un vēlreiz darbs ir padarījis mani par ātru spēlētāju. Tikai talants bez darba nedos rezultātus. Līdz ar to atbilde ir gēni un darbs!

Pastāsti par dzīvi Latvijā. Vai bija viegli adaptēties? Kas tevi visvairāk piesaista šajā valstī? Ko tu dari brīvajā laikā? Vai tev ir ģimene?
Man ģimenes nav, protams, ja par tādu neuskata māti, tēvu un divas māsas, kuri dzīvo Turkmēnijā. Protams, pirmajā gadā bija grūti adaptēties, toties tagad jūtos ļoti labi. Ir pat otrādi - aizbraucis uz Turkmēniju jau pēc pāris nedēļām gribas atpakaļ, jo esmu šeit pieradis. Tāpēc droši varu teikt, ka Latvijas periods spēlē lielu nozīmi manā dzīvē – esmu šeit jau piekto gadu. Man patīk Latvija un es šeit ļoti labi jūtos.

Pastāsti, kā tu nokļuvi Latvijā un kāds bija pirmais priekšstats par šejienes futbola attīstību?
Mani 17 gados ievēroja ''Skonto'', kad viņi bija atbraukuši uz turnīru Turkmenistānā. Mani uzaicināja uz pārbaudi, un kopš tā laika esmu komandā. Man no paša sākuma patika komanda un Latvija. Biju sev uzstādījis mērķi šeit spēlēt un gūt vārtus, un nu to esmu arī sasniedzis.

Vai tev ir savs elks futbolā vai superklubs, kuram aktīvi seko līdzi?
Agrāk man ļoti patika Aleksandro del Pjerro spēle. Ļoti patika arī Itālijas futbols.

Vai tev padodas vēl kādi citi sporta veidi?
Jā, man patīk nodarboties arī ar citiem sporta veidiem. Piemēram, varu uzspēlēt basketbolu, galda tenisu. Protams, man mazliet grūtāk ir ar hokeju, drusku paslidot māku, bet tas arī viss. (smejas)

Kādi ir tavi nākotnes mērķi? Vai arī gaidāmajā sezonā tevi redzēsim Skonto rindās? Kādas valsts čempionātā tu vēlētos spēlēt?
Nezinu, vai redzēsiet mani Latvijā... ceru, ka neredzēsiet. (smaida) Man liekas, ka esmu šeit aizkavējies mazliet par ilgu un tagad tiešām ir laiks virzīties uz priekšu, lai iegūtu jaunas emocijas. Esmu gatavs spēlēt augstākā līmenī, bet kas to lai zin, varbūt kādu dienu arī atgriezīšos. No valstīm varbūt priekšroku dotu Itālijai – tur ir silti kā Turkmēnijā! Man arī patīk viņu mentalitāte.

Cik vārtus esi guvis Turkmenistānas izlases labā? Vai esi līderis?
Jā, esmu guvis divus vai trīs vārtus savas izlases labā. Nezinu kāpēc, bet mūsu izlase aizvada maz spēles, arī draudzības. Līdz ar to nav daudz iespēju spēlēt izlases rindās, tomēr esmu guvis divus vārtus oficiālās spēlēs. Izlasē es spēlēju pamatsastāvā un jūtos tur labi, lai arī kopumā mūsu izlase nav pārāk spēcīga pat Āzijas kontekstā. Tomēr centīšos labi spēlēt arī izlases rindās un gūt pēc iespējas vairāk vārtus.

Mēs visi Latvijā pārdzīvojām par Skonto spēli Eiropas līgas spēli Čehijā. Saki, lūdzu, vai tur bija 11 metru soda sitiens, kad nokriti?
Jā, domāju, ka noteikti bija pārkāpums un tur bija jābūt 11 metru soda sitienam. Arī pēc spēles visi draugi zvanīja un bija pārliecināti, ka bija jābūt 11 metru soda sitienam. Arī pats to pilnīgi izjutu – aizsitu bumbu garām, un pēc tam dzirdēju kā pretinieks mani nogāž.... Ļoti žēl, ka tiesnesim nepietika drosmes pēdējās minūtēs piešķirt vēl vienu soda sitienu. Es uzskatu, ka mēs nospēlējām Eiropas līgā ļoti cienīgi un bijām pelnījuši tikt tālāk. Un kas to lai zin, varbūt tagad mēs jau spēlētu Eiropas līgas grupu turnīrā.

avots - futbolavirsliga.lv

Autortiesības © 2012 h-side limited. Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.