Ziņu ievietoja: 03. oktobris 2015, 00:07

Skonto stadions
Virslīga
24. kārta
3-1

Rīgas derbijs ir uzvarēts, vēl viens solis pretim medaļām ir sperts. Ir jāatzīmē, ka "studenti" ļoti centās šodien sarūgtināt "skontiešus" un viņiem bija visas iespējas to izdarīt. "METTAS" futbolisti bija ļoti aktīvi, pārsteidza "skontiešus" ar augstu presingu, kura dēļ "Skonto" futbolistiem bija diezgan daudz kļūdu piespēlēs. Tiesa, likās, ka spēles liktenis jau būs izšķirts 7.minūtē, kad Andrejs Kovaļovs realizēja 11 metru soda sitienu. Likās, ka nu tūlīt būs vieni vārti pēc otriem, bet īstenībā izrādījās tieši pretēji, “skontieši” sāka censties spēlēt nedaudz pārgudri, no kurienes arī rādās kļūdas, mēģināja uzvarēt uz klases, bet beigās uzvara tika nedaudz izmocīta. Kādu brīdi pirmajā, gan arī otrajā puslaikā viesi pat dominēja uz laukuma. Bet gūt vārtus “mettiešiem” neizdevās, savukārt Artjoms Osipovs savu iespēju nepalaida garām – 2:0.

Otrais puslaiks no vienas puses sākās ļoti negaidīti, bet no otras puses likumsakarīgi – “METTA” vienus vārtus atspēlēja. Bija iespējas arī izlīdzināt. Bija sajūta, ka būs 2013. gada atkārtojums, kad “METTA” izlīdzināja no 0:2, panākot 2:2. Tas joprojām ir vienīgais “studentu” iegūtais punkts pret Latvijas “rekordmeistaru”. To pašu pēcspēles preses konferencē atzina arī Tamazs Pertija. Vienā no epizodēm vārtu pārliktnis glāba “Skonto” vārtus. Bet acīmredzami nepietika spēku “METTAS” futbolistiem, un tuvojoties beigām, “Skonto” devās pakaļ trešajiem vārtiem, Ņikita Bērenfelds 86. minūtē pielika punktu šajā spēlē ar diezgan kuriozu vārtu guvumu. Uzvara 3:1 un palika tikai trīs spēles šajā sezonā, joprojām pastāv teorētiska iespēja iegūt zelta medaļas, bet uz to cerēt ir diezgan naivi, vispirms ir jānodrošina sev sudrabs, uzvarot katrā no atlikušajām spēlēm. Nākamā spēle “skontiešiem” būs tikai 25.oktobrī, un tajā daudz kas izšķirsies, jo pretim stāsies nu jau bez eksčempioni “Ventspils”. Jāatzīmē, ka pirms spēles “Skonto” veica izmaiņas pamatsastāvā, nomainot Ivanu Lukaņuku uz Ivanu Menu, kā arī spēles laikā nācās veikt divas piespiedu maiņas – savainojumus ir guvuši Andrejs Kovaļovs un Aleksejs Višņakovs.

Pēcspēles preses konferencē “METTAS” galvenais treneris Andris Riherts pateicās saviem spēlētajiem par lielisku pašatdevi, ka arī atbildēja uz diezgan provokatīvu jautājumu par iespējamo “Liepājas” čempionu titula svinēšanu Hanzas vidusskolas stadionā, teicot, ka, ja viņi apmaksās visus DK sodus viņi droši var kaut cirku aicināt, piebilstot, ka tās tomēr ir viņu mājas un jāuzvedas, kā pienākas ciemiņiem. Jāpiebilst, ka pašu Rihertu samulsināja ūdens pudele ar “Skonto” simboliku uz tās, kuru viņš preses konferences laikā paslēpa to no savām acīm zem galda, uzliekot to atpakaļ pēc konferences beigām. Tamazs Pertija uzsvēra, ka jebkurš rezultāts, ja ne pirmā vieta, “skontiešiem” būs kā zaudējums.