1. Jegors Morozs 5
JEGORS MOROZS
Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Aleksejs Višņakovs un Artūrs Karašausks spēlē pret Holandi. Foto - Juris Gūtmans

Višņakovam rezultatīvā piespēle. Latvija izglābjas no zaudējuma Islandē.

Ziņu ievietoja: 10. oktobris 2015, 21:32

Šodien Latvijas nacionālā valstsvienība aizvadīja savu pirmspēdējo spēli “EURO 2016” kvalifikācijas turnīrā, izbraukumā tiekoties ar grupas līderi – Islandes izlasi. No “skontiešiem” Latvijas izlases pamatsastāvā izgāja Aleksejs Višņakovs, kurš uzsāka atspēlēšanos otrajā puslaikā. Taču spēles sākums, un pirmais puslaiks kopumā, neliecināja par kaut ko labu. Jau 5’ minūtē mājinieki izvirzījās vadībā, un vispār mūsējiem spēle nepadevās, virkne neprecīzu piespēļu, ļoti bieži islandiešiem izdevās aizbēgt no mūsu aizsargiem un apdraudēt vārtus. 27’ minūtē rezultāts bija jau dubultots, bet kopumā latviešiem pamazām sāka padoties uzbrukumi pretinieka laukuma pusē un spēle bija drusku novirzīta no Vaņina sargātājiem vārtiem. Puslaika izskaņā rezultāts varēja kļūt arī 0:3, taču jāatzīmē, ka arī Latvijas valstsvienības spēlētājiem padevās daži labi un bīstami sitieni pa pretinieku vārtiem.

Otrajā puslaikā uz laukuma izgāja pavisam citāda Latvijas izlase. Uzreiz bija jūtams cits noskaņojums, un jau 49’ minūtē, pateicoties lieliskai Alekseja Višņakova piespēlei, Aleksandrs Cauņa raidīja bumbu islandiešu vārtos. Pēc gūtajiem vārtiem Latvija pārņēma iniciatīvu un daudz biežāk un bīstamāk uzbruka. Spēles 68’ minūtē bijušais “skontietis” Valērijs Šabala izlīdzināja rezultātu. Latvijas izlasei bija visas iespējas arī izcīnīt pirmo uzvaru šajā kvalifikācijas ciklā, taču vairākos momentos pietrūka vai nu veiksmes, vai nu meistarības. Ir jāatzīmē Latvijas valstsvienības galvenā trenera Mariana Pahara darbs, kā viņš spēja izmainīt spēles gaitu pārtraukumā. Aleksejs Višņakovs nospēlēja 65. minūtes, un pa šo laiku atzīmējās rezultatīvu piespēli un kopumā ļoti aktīvi piedalījās gan uzbrukumos, gan aizsardzībā. Artūrs Karašausks uznāca uz maiņu nomainot Višņakovu tieši 65’ minūtē un Karašausks bija ļoti aktīvs pretinieku laukuma pusē vairākkārt saasinot spēli vai nu ar labu piespēli, vai nu laužoties soda laukumā.

Nākamo un savu pēdējo spēli šajā kvalifikācijas ciklā Latvijas valstsvienība aizvadīs otrdien, 13. oktobrī, Skonto stadionā, kad tiksies ar Kazahstānas izlasi.

Islande - Latvija 2:2 (2:0)
Vārti: Sigtorsons 5', G.Sīgurdsons 27' - Cauņa 49', Šabala 68'.
Brīdinājumi: Finbogasons, R.Sīgurdsons - Tarasovs, Maksimenko.

Islande: Haldorsons, Saivarsons, R.Sīgurdsons, Aurdnasons (Otesens 18'), Skūlasons, B.Bjardnasons, G.Sīgurdsons, Halfrēdsons, Gudmundsons, Sigtorsons, Finbogasons (Gudjonsens 65').

Latvija: Vaņins, Gabovs, Dubra, Gorkšs, Maksimenko - Zjuzins (Ikaunieks 85'), Tarasovs (Laizāns 77'), Rakels, Cauņa, A.Višņakovs (Karašausks 65'), Šabala.

Tiesnesis: Aleksejs Jeskovs (Krievija).

Autortiesības © 2012 SIA "Skonto FC". Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.