Nākamā spēle
Novembris, 2019 << >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
V.KomandaSp.P.
1BFC Daugavpils/Progress2258
2SK Super Nova2253
3 FK Tukums 2000/TSS2248
4Rēzeknes FA/BJSS2239
5FK Auda2237
6RTU FC/Skonto Academy2235
7 FK Smiltene/BJSS2233
8JDFS Alberts2228
9Grobiņas SC2220
10Balvu SC2212
11FK Staiceles Bebri2210
12 Preiļu BJSS229
10.11.2018
Rezultatīvākie
1. Līgā:
Gogolashvili Giorgi - 3
Igors Kovaļkovs - 2


Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Tamazs Pertija. Foto - Juris Gūtmans

Tamazs Pertija: "Futbols tāds ir – citreiz skarbs, citreiz lojāls, diemžēl šodien tas izrādījās ļoti skarbs."

Ziņu ievietoja: 12. jūlijs 2015, 22:02

Šodien smagā cīņā “Skonto FC” ar 2:1 uzvarēja “FK Spartaks” komandu. Bet, neskatoties uz uzvaru, palika arī rūgtuma sajūta, jo spēles 14’ minūtēs neveiksmīgā epizodē „Skonto FC” aizsargs Vitālijs Smirnovs saņēma smagu traumu.

"FK Spartaks" galvenais treneris Romāns Piļipčuks: "Vispirms vēlos apsveikt kolēģi ar uzvaru un iekļūšanu Eiropas līgas nākamajā kārtā. Bija ļoti labi jūtams, ka abas komandas bija nogurušas saspringtā grafika dēļ. Līdz ar to spēle sanāca saraustīta. Sākumā iniciatīva piederēja "Skonto" komandai, savukārt pirmā puslaika otrajā daļā to pārņēmām mēs un guvām vārtus. Otrajā puslaikā bija līdzīgi. Varēja just, ka atsevišķās epizodēs futbolisti bija paguruši un viņiem nebija spēka kustēties arī ļoti ātri nokritās spēles temps. Uzskatu, ka rezultāts bija likumsakarīgs. Gatavosimies tālāk."

"Skonto FC" galvenais treneris Tamazs Pertija: "Paldies par apsveikumiem, pievienojos un apsveicu kolēģi ar tikšanu tālāk un novēlu, lai viss izdodas arī nākamajā kārtā. Spēle patiešām bija ļoti sarežģīta, vienkārša iemesla dēļ – abas komandas pirms divām dienām spēlēja Eirokausos. Jebkurā gadījumā uzskatu, ka abas parādīja ļoti lielu raksturu. Ticiet man, fizioloģiskā ziņā tas bija ļoti grūti. Gan mūsu, gan "Spartaka" futbolisti parādīja ļoti lielu profesionalitāti. Spēle bija tāda, ka uzvarēs tas, kuram vairāk paveiksies. Protams, paldies puišiem, ka izrāva smagu spēli, esot iedzinējos ar 0:1, ņemot vērā noguruma fonu un to, ka trūka pamatsastāva spēlētāja, ar kuru ļoti rēķināmies aizsardzības funkciju ziņā, tas ir ļoti grūti. "Spartaks" labi kontrolē bumbu, tā sastāvs ir nokomplektēts ar kvalificētiem futbolistiem, un esmu ļoti priecīgs tieši par šo uzvaru. Neticēsiet esmu pat priecīgāks nekā par uzvaru pār īriem, jo Īrijā mums bija daudz vieglāk nekā šodien. Tas tikai vēlreiz pierāda, ka mūsu čempionāta komandās nemaz nav tik vienkāršas. Esmu ļoti priecīgs par šiem 3 punktiem šodien."

Kas notika nepatīkamajā epizodē ar Smirnovu?
Tamazs Pertija: "Varu teikt, ka šo uzvaru neapšaubāmi veltām viņam. Tāds ir futbols, un gadījās tāda situācija. Skaidrs, ka puisis no pretējās puses to nevēlējās. Laukumā satikās divi ļoti spēcīgi vīrieši. Neviens no viņiem nevēlējās piekāpties. Notika tas, kas notika. Ļoti, ļoti pārdzīvoju gan no cilvēciskās, gan profesionālās puses, jo viņš mums ir viena no atslēgas figūrām. Futbols tāds ir – citreiz skarbs, citreiz lojāls, diemžēl šodien tas izrādījās ļoti skarbs. Lūzums, pat baisi bija skatīties. Mēs būsim ar viņu, viņš būs ar mums, noteikti viņu atbalstīsim, nav pat runas, ka mēs neizdarīsim kaut ko, kas ir vajadzīgs. Būsim kopā ar Vitaļiku, un, neskatoties uz tik smagu traumu, viņš ir pilnvērtīgs mūsu futbolists."

Pirmkārt, vai aizsardzības centrā turpmāk spēlēs Isajevs? Otrkārt, kurš komandā ir nomināli trešais centra aizsargs?
Tamazs Pertija: "Tieši šajā pozīcijā mums ir pati smagākā situācija. Trešā centra aizsarga mums praktiski nav. Trešais ir jaunais, 1996. gadā dzimušais Strods. Gaidām Apiju. Ceru, ka ļoti drīz atbrauks, taču nezinām, kādā stāvoklī viņš atrodas. Uzticamies Isajevam, viņš spēlēs, nav tā, ka, ja Isajevs ir laukumā, mēs kaut kā pārdzīvotu. Viņš spēlēs, un esmu pārliecināts, ka darīs to labā līmenī."

Vai tā nebija kļūda pamatsastāvā laist Takji? Viņš nav otrs Gridins?
Romāns Piļipčuks: "Otrs Gridins , ļoti interesants jautājums. Fērdinands tikko Eiropas līgā bija nospēlējis divas spēles, un bija redzams, ka viņš pakāpeniski pieliek. Ņemot vērā viņa dotumus, ar divām dienām nebija gana, lai atjaunotos. Tāpēc arī veicām ātru maiņu, jo bija redzams, ka pirmās 15 minūtes spēlējām kā 10 cilvēku sastāvā. Domāju, ka to varēja darīt jau septītajā minūtē, bet laikam nostrādāja cilvēciskais faktors, jo negribējās aizvainot futbolistu. Izgāja Elvis, nopelnīja „pendeli”, bet futbols ir tāds, ka, izkrītot no aprites, kā Stuglis, uzreiz ir grūtāk izturēt visas 90 minūtes. Zinājām, ka Fērdinands ir apritē, un cerējām, ka viņš mums palīdzēs, bet sanāca tā, kā sanāca. Stuglis izgāja, taču spēka 90 minūtēm nepietika, īpaši galotnē, tajās epizodēs, kad vajadzēja precīzāk un rūpīgāk izrīkoties ar bumbu.

Gridins iesita vārtus Kazahstānā.
Romāns Piļipčuks: Neviens nesaka, ka Gridins ir slikts futbolists, neviens viņu nenoraksta. Dzīvē ir noteikti brīži, kas nav saistīti ar futbolu. Viņš šeit ieradās bez ģimenes, un viņam bija ļoti smaga adaptācija, viņš pastāvīgi nāca uz treniņiem un žēlojās, ka viņam ir grūti un līdzās nav mīļotās meitenes, neviens nevar viņam gatavot ēst. Bija noteiktas lietas, kas, manuprāt, arī ietekmēja to, ka viņš sevi nevarēja parādīt kā futbolistu. Nometnēs Turcijā viņš sevi parādīja ļoti labi un nebija pat mazāko mājienu, ka, atbraucot uz Latviju, tā notiks. Viņš ļoti skuma pēc Kazahstānas, zinot cik daudz viņš tur ir nodzīvojis."

Višņakovs Eiropas līgā nāca tikai uz maiņu, šodien aizvadīja vien puslaiku. Kādēļ ir samazinājies spēles laiks?
Tamazs Pertija:
"Viņš izjūt kaut kādu diskomfortu, varbūt tiešām viņš ir paguris. Izlasē spēlē pamatsastāvā, arī šeit visas spēles aizvadīja pamatsastāvā, un tagad viņš tīri fizioloģiskajā ziņā izskatās noguris. Šodien laukumā bija redzams, ka, neskatoties uz to, ka Īrijā spēlēja vismazāk no visiem, nebija īsti savā ādā. Pieļauju, ka tiešām ir sakrājies nogurums. Jāatzīmē, ka sagatavošanās periodu viņš ar mums praktiski neaizvadīja. Tas pamazām liek sevi manīt. Tāpēc iedevām viņam nospēlēt puslaiku Īrijā, puslaiku šodien, un es domāju, ka pakāpeniski savedīsim viņu kārtībā. Ziemas sagatavošanās periods tomēr ir ziemas sagatavošanās periods. Iespējams, tādēļ viņš tagad neizskatās tik spilgts, kādam viņam vajadzētu būt."

Bērenfelds nomainīja Gutkovski. Kāda bija ideja?
Tamazs Pertija:
"Ideja bija tāda, ka "Spartaks" pa savu labo flangu – mūsu kreiso – sāka mūs nomākt. Jābūt aklam, lai šo flangu nenostiprinātu. Mēs to izdarījām."

Kur otrajā puslaikā pazuda Mickevičs, kurš vairs nebija tik aktīvs kā pirmajā?
Romāns Piļipčuks: "Droši vien tas ir tāds pats stāsts, par ko stāstija Tamazs. Roma līdz šodienai bija aizvadījis spīdošas spēles - gan Eiropas līgā, gan čempionātā izskatījās ļoti labi, un uzskatu, ka laukumā bija viens no labākajiem mūsu komandā. Šajā spēlē pienāca tas brīdis, kad Roma bija iztukšots emocionālajā ziņā, un tas bija redzams. Nepiekritīšu jums – pat pirmajā puslaikā bija redzams, ka viņš krīt ārā. Pret noteikta ampluā spēlētājiem mums ir zināmas prasības. Roma ir kreisās malas pussargs un bez spēles uzbrukumā vienmēr pildīja pienākumus arī aizsardzībā. Šodien kopš pirmās minūtes bija redzams, ka viņš ļoti smagi atgriezās atpakaļ. Arī uzbrukumā nedarbojās tāpat, kā pirmā apļa spēlē ar „Skonto”. Viņš ir jauns un, visdrīzāk, pēc Eiropas līgas droši vien emocijas ir pazudušas, un viņš nespēja savākties. Piekrītu Tamaza teiktajam, uz laukumu izgāja veči, pēc iepriekšējās spēles nebija pagājušas pat trīs diennaktis un viņi nepaguva atjaunoties, taču viņi izgāja laukumā un spēlēja. Katrs savu raksturu parādīja tik, cik spēja. Kaut vai tā epizode ar kājas lūzumu. Roma laikam vēl nav tik ļoti, atvainojiet par tādu vārdu, nobriedis un kļuvis par veci, tāpēc šajā spēlē, manuprāt, pazaudējās. Tā bija viņa sliktākā spēle laikam pa visu gadu, kopš esmu šeit."

Protokolā pamatsastāvā bija ierakstīts Nazarenko, nevis Ahmeds.
Romāns Piļipčuks:
"Dima pēdējā spēlē guva savainojumu, taču līdz pēdējam cerējām, ka viņš tomēr spēs palīdzēt. Tomēr viņš nespēja. Pamēģināja iesildīties, bet pienāca klāt un pateica, ka nevar. Prātā jau turējām Ahmedu, izstāstīšu, kāpēc - zinājām, ka "Skonto" kreisajā malā ir ļoti ātrais Karašausks, un sapratām, ka Ahmeds ir vienīgais, kurš tieši ātruma īpašībās viņam nezaudēs. Uzskatu, ka viņš tika ar to galā, kaut vai līdz tam, kad galotnē nedaudz nosēdās, viņš tika galā – Karašausks neizskatījās tik spilgti, kā parasti. Cita problēma, kā jau iepriekšējā preses konferencē teicu, ir tā, ka viņš mēnesi bija mājās un kārtoja pases lietas. Trīs nedēļas viņš nebija trenējies. Sanāk viņš ir tikai vienu nedēļu apritē. Sapratām, ka ilgākam spēles periodam viņam nepietiks jaudas, bet paldies par to, ka izturēja tās 70-80 minūtes un nosedza Karašausku, kuram momenti sāka rasties tikai pēc Ahmeda nomainīšanas.

Pirms Eirokausu otrās kārtas būs kādas izmaiņas sastāvā?
Romāns Piļipčuks:
"Nedomāju, ka būs. Šobrīd jau ir sastāvs ar noteiktiem spēlētājiem, kuri izpilda prasības, un negribētos kaut ko mainīt. Jā, šodien zaudējām, bet aizvadījām trīs lieliskas spēles. Eiropas līgā mums bija spēcīgs pretinieks, kuram turējāmies pretī. Arī šodien pret "Skonto" bija ļoti spēcīga spēle. Tāpēc nedomāju, ka būs kādas izmaiņas. Tie, kas sāka šodien, domāju, sāks spēli arī 16. jūlijā. Vienīgi vēl daudz sīkāk izpētīsim pretiniekus, taču pirmā spēle jebkurā gadījumā būs izbraukumā. Skaidrs, ka nedosimies turp nomētāt pretinieku – centīsimies spēlēt kā Podgoricā - precīzi darboties aizsardzībā un spēlēt ar ātriem pretuzbrukumiem. Tieši šāda spēle mums atnesa panākumus."

Kad izlidosiet uz Serbiju?
Romāns Piļipčuks: "Izlidosim tur 15. jūlijā. Tiksim līdz Serbijai, vakarā treniņš, tad atpūtīsimies un gatavosimies spēlei."

Vai šoreiz ar skatītāju presingu būs vieglāk, ja tas būs tikpat agresīvs kā Melnkalnē?
Romāns Piļipčuks: "Tā ir dienvidslāvu skola. Domāju, ka Serbijā mūs sagaida tas pats, kas iepriekš. Pats esmu tur spēlējis, spiediens būs ļoti smags, taču futbolisti pie tā jau ir nedaudz pieraduši, un vajadzētu tikt galā. Mēs no savas puses centīsimies viņiem palīdzēt to izdarīt."

Autortiesības © 2012 h-side limited. Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.