Nākamā spēle
Septembris, 2019 << >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
V.KomandaSp.P.
1BFC Daugavpils/Progress2258
2SK Super Nova2253
3 FK Tukums 2000/TSS2248
4Rēzeknes FA/BJSS2239
5FK Auda2237
6RTU FC/Skonto Academy2235
7 FK Smiltene/BJSS2233
8JDFS Alberts2228
9Grobiņas SC2220
10Balvu SC2212
11FK Staiceles Bebri2210
12 Preiļu BJSS229
10.11.2018
Rezultatīvākie
1. Līgā:
Gogolashvili Giorgi - 3
Igors Kovaļkovs - 2


Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Aleksejs Višņakovs cīņā ar Šonu Houāru. Tamazs Pertija un Līems Baklijs fonā. Foto - Juris Gūtmans

Tamazs Pertija: "Labi saprotam, ka Eirokausos mājas spēlē ar 2:1 var nepietikt"

Ziņu ievietoja: 03. jūlijs 2015, 02:04

"Skonto FC" UEFA Eiropas līgas 1.kvalifikācijas posma pirmajā spēlē pret "St Patrick's Athletic" svinēja uzvaru ar 2:1. Pēc spēles abi treneri izteica savu viedokli par spēli un ko gaidīt atbildes mačā pēc nedēļas.

"Skonto FC" galvenais treneris Tamazs Pertija: "Laukumā tomēr varēja nedaudz just, ka tā ir Eirokausu spēle. Visi spēlētāji bija motivēti, droši, pašpārliecināti, bet bija jūtams, ka dažās situācijās spēlētāji kļūdījās ne tādēļ, ka viņiem trūktu meistarības, bet gan tādēļ, ka viņi uztraucās. Pirms spēles nejutu, ka viņi uztrauktos, bet laukumā tas bija jūtams. Neesam pieraduši pie šādiem laika apstākļiem un pēdējās 10-12 minūtēs to varēja redzēt. Runāju konkrēti par kustību. Bija vairākas situācijas, kad aizskrējām četratā pret diviem, trijatā pret trim vai četratā pret četriem, bet no tām neizspiedām vārtu guvumus. Uzvarējām un saprotam, ka izbraukumā spēle būs jāveido pavisam citādi. Ļoti nopietni gatavosimies tieši taktiskā ziņā, jo tur mēs nedrīkstēsim pieļaut taktiskas kļūdas."

- Kas notika ielaistajos vārtos? Timofejevam bija jāspēlē agresīvāk?
- Lielākā problēma bija tā, ka atveziena brīdī Oļegs nereaģēja. Mums bija vienošanās, ka tas ir jādara. Bet viņš to neizdarīja, varbūt, tas nav izslēgts, ka viņam patraucēja saule. Nav izslēgts. Redzējāt, ka pirmajā puslaikā uz to pusi spīdēja saule, un varbūt, ka viņš tādēļ arī pazaudēja bumbu. Bet citādi viņš šodien bija labākais spēlētājs.

- Ja nedomājam par rezultātu, kā varat vērtēt pašu spēli? Domājams, tā nebija no labākām šosezon?
- Ja būtu spējuši realizēt tos momentus, kurus izveidojām… Domāju, ka priekš Eirokausu spēlēm izveidojām ļoti daudz momentu. Kas attiecas uz bumbas atņemšanu, šodien ar to esmu ļoti apmierināts. Kas attiecas uz pāreju no aizsardzības uzbrukumā, esmu ar to apmierināts. Esmu neapmierināts tikai ar realizāciju. Tas ir normāli, jo labi saprotam, ka Eirokausos mājas spēlē ar 2:1 var nepietikt. Neapmierina tikai realizācija. Ja paskatīsieties bumbas kontroles statistiku, tad domāju, ka tie mums bija reizes augstāki nekā pretiniekam. Bumbas kontrole, īsas, vidēji tālas piespēles, pāreja... Kopumā šodien bija viss, bet žēl, ka spēle beidzās ar 2:1, nevis 4:1. Saprotam, ka tur atbildības slogs būs daudz lielāks, nekā tas bija šodien, jo šodien komandas tikai izpētīja viena otru. Bet teikšu godīgi – mums ir pa spēkam tikt pāri šai komandai. Pats galvenais, ja katrs būtu spēlējis savā līmenī vai kaut vismaz uz 90%, tad domāju, ka mēs būtu varējuši iesist vairāk. Diemžēl puiši nenospēlēja savu spēju robežās - kāds uz 70%, kāds uz 60%, kāds varbūt uz 90%, bet ne uz 100%. Tāpēc ceru, ka tur sevi parādīsim citā gaismā.

- Teicāt, ka redzējāt četras pretinieku spēles. Vai viņi laukumā parādīja tieši to, ko bijāt gaidījuši?
- Domāju, ka jā. Viņi parādīja, ka ir meistarīgi, to, ka spēlē futbolu un nav nekāda "sper uz priekšu un skrien". Viņi parādīja savu daudzveidību, viņi var spēlēt gan ar vidējām piespēlēm, gan ar tālām piespēlēm, gan ātri pāriet no aizsardzības uzbrukumā. Bet visvairāk gribu atzīmēt, ka viņi ļoti ātri atgriezās no uzbrukuma aizsardzībā, to nebiju gaidījis. Tiklīdz pieļāvām kaut nelielu tehnisku brāķi pretuzbrukumos, tā viņi mūs noslēdza un ātri atgriezās aizsardzībā. Tas nedaudz pārsteidza, jo visās spēlēs, ko bijām skatījušies, bija pilnīgi pretēji – viņi agresīvi gāja uzbrukumā, bet atpakaļ atgiezās ļoti lēni.

- Kas notika Aleksejam Višņakovam?
- Mikrotrauma. Bet maiņa jau prasījās, jo bija jānostiprina centrs. Viņi pastiprināja priekšējo līniju, tāpēc mums nebija tiesību nenostiprināt centru.

- Bija daudz kartīšu, Menam piektā spēle un jau piektais brīdinājums. Tā ir problēma?
- No vienas puses tā ir problēma, bet no otras puses nav iespējams viņam atņemt gribu atņemt bumbu. Viņam vispār nav problēmu ar bumbas atņemšanu! Taču viņš spēlē tik kompakti, ka nākas tikt pie dzeltenajām kartītēm. Noteikti mēģināsim viņam iestāstīt, ka to visu var turpināt darīt arī bez dzeltenajām kartītēm. Bet, paldies Dievam, ka viņš ir tik agresīvs un visu laiku vēlas tikt pie bumbas.


"St. Patrick's Athletic" galvenais treneris Līems Baklijs: "Protams, esam vīlušies par rezultātu. Nedomāju, ka atšķirība starp komandām bija liela. Viņi spēlēja ar savu 3-4-3, mēs ar savu 4-3-3. Varam spēlēt labāk. Domāju, ka neizšķirts būtu bijis taisnīgs iznākums. Protams, vēl esam aizvadījuši tikai pirmo puslaiku no kopējās cīņas un gribam Dublinā panākt labu rezultātu, taču tur mums noteikti ir jānospēlē labāk, nekā to darījām šovakar."

- Pirms spēles teicāt, ka "Skonto" ir divi ļoti labi uzbrucēji. Šodien viņi abi guva vārtus.
- Jā, esmu vīlies. Problēma bija tā, ka pirmajos ielaistajos vārtos bijām nosēdušies pārāk dziļi savā soda laukumā, ļāvot izdarīt sitienu. Viņi tiešām abi ir labi spēlētāji, guva ļoti labus vārtus. Otrajos ielaistajos vārtos esmu nedaudz vīlies par to, kā aizsargājāmies. Mums pašiem bija dažas labas iespējas, lai prom no Rīgas dotos vismaz ar neizšķirtu. Gaidām nākamo nedēļu.

- Jau teicāt, ka esat vīlies par rezultātu un ka ir jāspēlē labāk, bet vai spēles kvalitātes ziņā aizvadījāt labu vai sliktu maču?
- Spēlējām normāli. Nākamnedēļ mums būs jāuzlabo savs sniegums. Nezinu, vai "Skonto" šī bija laba vai slikta spēle... Bet mēs centīsimies nākamnedēļ spēlēt labāk. Dod Dievs, lai mēs iegūtu mums vēlamo rezultātu.

- Abi "Skonto" uzbrucēji guva vārtus, "Skonto" spēlēja ar to pašu shēmu kā pret "Ventspili". Vai bija kaut kas, kas pārsteidza pretinieku spēlē?
- Nē. Vienīgā problēma bija tā, ka ielaidām divus sliktus vārtus. Pirmajos vienkārši aizsargājāmies pārāk dziļi un ļāvām iespēlēt labā pozīcijā, un viņi no soda laukuma robežām izdarīja labu sitienu. Bijām runājuši par to, lai nespēlējam pārāk dziļi, bet tas notika. Uzbrucējam padevās labs sitiens. Tā notiek, tas ir futbols.

- Bija daudz izklupienu, daudz dzelteno kartīšu, daudz savainojumu.
- Tikām pie pāris savainojumiem. Rīt vai nākamo divu dienu laikā izvērtēsim, cik tie ir nopietni. Un tad redzēsim, vai šie spēlētāji varēs piedalīties atbildes spēlē.

- Guvāt vārtus izbraukumā, kas Eirokausos ir ļoti svarīgi. Vai tas pirms mača bija viens no galvenajiem uzdevumiem?
- Kā redzējāt, mēs centāmies uzvarēt spēli. Izbraukuma vārti ir ļoti svarīgi. Saprotams, ja gūsim vārtus un paši paliksim sausā, tad tiksim tālāk. Tāpēc mums jau kaut kas ir, taču no sākuma tā spēle būs jāuzvar. Centīsimies uzvarēt un nosārgāt savus vārtus neskartus.

- Pirms spēles sacījāt, ka izredzes ir 50 pret 50. Kādas tās ir tagad?
- Domāju, ka joprojām turpinām cīņu. Ja uzvarēsim ar 1:0 - tiksim tālāk. Mūsu mērķis jau iepriekš bija Dublinā sasniegt labu rezultātu, un tas nav mainījies – nākamnedēļ iesim pēc uzvaras.

- Kādi kopumā ir iespaidi un emocijas par spēli, laukumu, stadionu, līdzjutējiem?
- Laukums ir labs, fani bija labi, "Skonto" šī bija patīkama diena. Arī mūsu līdzjutēji šeit labi pavadīja laiku, pret viņiem labi attiecās, un domāju, ka viņi izbaudīja spēli. Cerams, ka nākamnedēļ spēsim savu spēli izbaudīt vairāk.

Autortiesības © 2012 h-side limited. Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.