Šabalas divas vārti atnes uzvaru pār Armēniju, Gutkovskim gols pret Horvārtiju

Ziņu ievietoja: 04. septembris 2014, 00:49

Šodien skontieši piedalījās gan nacionālās izlases, gan U-21 spēlē.

Latvija - Armēnija 2:0 (1:0)

Latvijas futbola valstsvienība pēdējā pārbaudes mačā pirms jaunā Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla savā laukumā ar 2:0 pieveica FIFA rangā krietni augstāk esošo Armēnijas izlasi. Abi vārtu guvumi šajā mačā uzbrucēja Valērija Šabalas rēķinā.

Ja pieminam Koļinko pieredzi, nevar nepieminēt sāncenšu vārtsargu Romānu Berezovski, kurš ir jau 40 gadus vecs un kuram šī bija jau 87 spēlē Armēnijas izlases sastāvā. Armēnijas izlases galvenais treneris Bernards Šalands laukumā sūtīja piecus nominālos aizsargus, kas gan nenozīmēja, ka viesi plānoja ierakties aizsardzībā. Maču starta sastāvā sāka ari Armēnijas izlases lielāko zvaigzni, Dortmundes "Borussia" pussargu Henriku Mihtarjanu.

Šabala sit, Koļinko atsit

Jau mača otrajā minūtē armēņi tika pie pirmā stūra sitiena, taču nespēja ne tikai izveidot kaut ko bīstamu, bet pat īsti nogādāt bumbu soda laukumā. Septītajā minūtē pie iespējas uzsist tika Artjoms Rudņevs, sitiens tika bloķēts, tomēr pie atlēkušās bumbas pirmais steidza Valērijs Šabala, bet pēc kontakta ar sāncenšu aizsargu krita. Lietuviešu tiesnesis Ģedemins Mažeika noteikumu pārkāpumu gan nesaskatīja.

Toties 17. minūtē viesiem atlika vien noskatīties kā bumba ripoja viņu vārtu tālajā stūrī. Rudņevs ar vienu pieskārienu nogādāja bumbu soda laukumā Šabalam, kurš, sāncenšu aizsargu pavadībā, pamanījās ar pēdas ārējo malu aizgriezt bumbu garām pieredzējušajam Berezovskim – 1:0! Vēl pēc pāris minūtēm Artūrs Zuzjins viltīgi uzsita no distances, sarūpējot komandai stūra sitienu. Lai gan tas nebeidzās ne ar ko bīstamu, Latvijas izlase arī pēc vārtu guvuma turpināja uzbrukt, kamēr sāncenšiem šāds mača sākums bija kļuvis par īstu pārsteigumu.

Puslaika beigu daļā Armēnija beidzot pamodās. Vispirms 26. minūtē pēc Latvijas stūra sitiena armēņi uzrīkoja zibenīgu pretuzbrukumu, taču precīzi spēlēja Koļinko. Nākamo piecu minūšu laikā viesi izveidoja vēl divas lieliskas iespējas, turklāt abos gadījumos komandas biedriem ļoti labi asistēja tieši Mihtarjans. Taču vēl lieliskāks vārtos bija Koļinko, bumbu sev garām nepalaižot, un rezultāts nemainījās. Taču Armēnijas izlase bija uzskatāmi nodemonstrējusi, kas notiek, ja viņu sāncenši par daudz sāk domāt par uzbrukumu.

Koļinko arvien perfekts, Šabala sit vēlreiz

Otro puslaiku Latviju sāka ar trim maiņām. Nacionālās komandas sastāvā debitēja 22 gadus vecais aizsargs Vitālijs Jagonskis, un tāpat laukumā devās Eduards Višņakovs un Aleksandrs Fertovs. Savukārt viesi vēl iztika bez jaunu spēku iesaistīšanas.

Kā jau varēja gaidīt, Armēnija uzreiz metās labot to netaisnību, kas bija vērojams uz tablo, pirmās minūtes faktiski pavadot Latvijas izlases soda laukuma tuvumā, bet mājinieki mēģināja ar tālām piespēlēm sarūpēt momentus Višņakovam. 59. minūtē tas beidzās ar pārkāpumu pret slaido uzbrucēju, bet turpinājās ar Šabalas sitienu ar galvu, pēc kura bumba lidoja tikai nedaudz vārtu garām tālajam devītniekam.

71. minūtē savu momentu uzrīkoja armēņi. Precīzāk sakot – pat trīs uzreiz. Vispirms savu pieredzi un meistarību lika lietā Koļinko, atvairot Kazarjana sitienu, pēc tam bumbu atvairīja vārtu stabs, bet trešais sitiens 20 sekunžu laikā beidzās ar bumbas lidojumu ārpus laukuma robežām. Drīz pēc tam Pahars veica ceturto maiņu, laukumā sūtot aizsargu Oļegu Timofejevu, bet vēl pāris minūtēs vēlāk rezultāts kļuva 2:0. Pēc stūra sitiena kā lauva soda laukumā cīnījās Kaspars Gorkšs, vispirms ar enerģisku cīņu atbrīvojoties no sedzēja, bet pēc tam arī veiksmīgi piespēlējot uz vārtu priekšu, kur veiklākais izrādījās Šabala, ar galvu ievirzot bumbu vārtos. Otrie vārti uzbrucējam un Latvijas izlasei šajā vakarā!

Viesi aktīvi mainīja sastāvu, visas maiņas veica arī Latvijas izlase, laukumā sūtot arī Ritvaru Ruginu un Juriju Žigajevu, bet nekas cits laukumā nemainījās. Armēņiem atlikušajā laikā izdevās izveidot tikai vienu tiešām bīstamu momentu, un Latvija droši nosargāja uzvaru, tā pēc ilga pārtraukuma izcīnot panākumu pēdējā mačā pirms kvalifikācijas turnīra sākuma.

Vārti Šabala 17', 75'
Latvija: Koļinko, Gabovs (Timofejevs 72’), Bulvītis, Gorkšs, Maksimenko (Jagodinskis 46’), Laizāns (Fertovs 46’), Zjuzins, Kovaļovs, Lazdiņš, Rudņevs (Višņakovs 46’), Šabala (Žigajevs 84’)

Eiropas U21 čempionāta kvalifikācija, 5.grup Latvija - Horvātija 1:3 (0:0)

Latvijas U21 futbola izlase šodien Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē ar 1:3 piekāpās Horvātijai. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 0:0, Daiņa Kazakeviča vadītajai izlasei demonstrējot saturīgu sniegumu, taču otrā puslaika ievadā Latvija ātri ielaida divus vārtus.

Spēles ievadā iniciatīvu pārņēma viesi, taču Latvijas aizsardzība izturēja sākuma spiedienu, un jau pēc 10-15 minūtēm mača gaita izlīdzinājās. Puslaika vidū Latvija spēja pat diezgan nopietni apdraudēt horvātu vārtus – izcila iespēja 26.minūtē bija Vladislavam Gutkovskim, kurš izgājienā pret vārtsargu sita garām ne tikai Oliveram Zelenikam, bet arī vārtu četrstūrim. Pirmajā puslaikā divas labas iespējas pēc standartsituācijām bija arī Horvātijai, taču kopumā pēc pirmajām 45 minūtēm neizšķirts pret grupas līderiem bija vairāk nekā pelnīts – 0:0.

Cik labs bija pirmais puslaiks, tik neveiksmīgs bija otrā sākums – jau trešajā minūtē Georgiju Čižovu ar spēcīgu sitienu pārspēja Dražens Bagaričs. Emocijas ņēma virsroku, un jau drīz Latvijas izlase kļūdījās aizsardzībā – Vitālijs Barinovs soda laukumā pārkāpa noteikumus, bet Ante Rebičs realizēja 11 metru soda sitienu.

Pēc diviem ātri ielaistiem vārtiem Daiņa Kazakeviča vadītā izlase nenolaida rokas un ātri atguva vienus vārtus. Jānis Ikaunieks labi pacīnījās par bumbu pie pretinieku vārtiem un pa gaisu piespēlēja Gutkovskim, kurš bija nekļūdīgs.

Pēc gūtajiem vārtiem latviešu aktivitāte nenoplaka, taču 70.minūtē Čižovs tika pārspēts trešo reizi – šoreiz precīzs bija Dario Župaričs. Spēles beigām tuvojoties, horvāti ik pa laikam centās pieturēt bumbu, tiesa, vēl dažas reizes Čižovam tomēr nācās glābt izlasi no vārtu zaudējuma. Mačs noslēdzās ar 3:1 Horvātijas labā. Horvāti nodrošināja pirmo vietu grupā, bet Latvija paliek ceturtajā vietā piecu komandu konkurencē. 8.septembrī latviešiem pēdējais mačs šajā Eiropas čempionāta ciklā – viesos jāspēlē ar Šveici.

Vārti: Gutkovskis 55' - Bagaričs 48' Rebičs 52' (11m) Župaričs 70'
Brīdinājumi: Vorobjovs 34' Ulimbaševs 51' – Gorupecs 36' Župaričs 37' Bagaričs 61' Rebičs 85' Pavičičs 90+3'
Latvija: Čižovs, Flaksis, Barinovs, E.Šlampe, Klimaševičs, Kazačoks (Rejs 79'), Ulimbaševs (Kiriļins 77'), J.Ikaunieks, D.Ikaunieks (Jermolajevs 49'), Vorobjovs, Gutkovskis.
Horvātija: Zelenika, Gorupecs, Miličs, Župaričs, Datkovičs, Galovičs, Pavičičs, Caktašs (Čoričs 62'), Perica (Rogs 74'), Rebičs (Mišičs 89'), Bagaričs.
Galvenais tiesnesis: Peters Kralovičs (Slovākija).

Autortiesības © 2012 SIA "Skonto FC". Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.