Nākamā spēle
01 12 06
Septembris, 2017 << >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
V.KomandaSp.P.
1VALMIERA GLASS VIA1024
2Grobiņas SC923
3FK Progress/AFA Olaine1020
4 FK Tukums 2000/TSS1017
5RTU FC/Skonto Academy1015
6BFC Daugavpils914
7FK Auda1014
8Rēzeknes FA/BJSS1014
9 FK Smiltene/BJSS1013
10FK Ogre1012
11FK Jēkabpils/JSC1012
12JDFS Alberts108
13 Preiļu BJSS106
14FK Staiceles Bebri104
20.06.2017
Rezultatīvākie
1. Līgā:
1. Igors Kovaļkovs 9
2. Atbashyan Philip Anthony 4

Jaunumi
Vairāk ziņasUz sākumu
Tamazs Pertija. Foto - Juris Gūtmans

Pertija: "Spēlēsim ar vienu uzbrucēju - Šabalu"

Ziņu ievietoja: 03. jūlijs 2013, 22:01

Tamazs Pertija vakara treniņa nelielā intervijā atklāja gan mūsu komandas sastāva iezīmes, gan arī sagaidāmo taktiku.

Tas, ka nevarēs spēlēt Ritvars Rugins (diskvalifikācija - 2011. gadā FK Ventspils sastāvā sarkanā kartiņa pret Belgradas "Cverna Zvezda") un Artūrs Karašausks (veselības problēmas) ir ļoti slikta vēsts?

Jā, protams, ļoti slikti, jo mēs, ja godīgi, iespēlējām viņus. Sliktākais tas, ka mums [par Rugina diskvalifikāciju - aut.piez.] paziņoja pēdējā brīdī. Patiesībā esmu pārsteigts par to, kā strādā UEFA - visi zina, ka komanda gatavojas, cilvēki trenējas, bet viņi [par diskvalifikāciju - aut.piez.] paziņo praktiski pēdējā brīdī pirms mūsu izlidošanas. Tas ir ļoti slikti.

Kad precīzi uzzinājāt, ka Rugins nevar spēlēt?
Šorīt deviņos izlidojām, bet uzzinājām vakar vakarā. Tā ka mūsu spēles zīmējums drusku, drusku pamainīsies. Protams, tas ir liels mīnuss, ka nav Karašauska un Rugina, taču tas mums pat var nākt par labu, jo Isajevs spēlēs balsta pussarga pozīcijā, un mums jāsaprot, ka ir ļoti spēcīgi jānostiprina aizsardzības darbības un jādod pretiniekam laukuma augšdaļa, lai mūsu spēle būtu droša un lai mājās jau varētu spēlēt citādi. No šī aspekta slikti, ka nebūs Rugina, jo viņš var gan bumbu saglabāt, gan arī stiprināt uzbrūkošās darbības. Taču domāju, ka tiksim galā, un centra pussargi nospēlēs kā nākas.

Kas notika Karašauskam?
Viņam uzmeties furunkuls. Principā viņš varēja ar mums lidot un laukumā pat izskatīties labi, taču ārsti neatļāva, jo tas varētu būt ļoti bīstami, var rasties infekcija. Labāk neriskēt.

Vai pareizi sapratu, ka Isajevs nospēlēs vidējā līnijā, bet centra aizsardzībā vietu ieņems Nauris Bulvītis?
Jā. Rīt spēlēsim ar trim centra aizsargiem. Tas ir, spēlējot aizsardzībā, viņi laidīsies zemāk un spēlēsim ar pieciem aizsargiem līnijā, bet, spēlējot uzbrukumā, ies augstāk. Augšējā daļā spēlēs Isajevs, Laizāns un Fertovs. Pilnībā nostiprināsim aizsardzības darbības un spēlēsim pretuzbrukumos. Tas gan tikai pirmajās 10-15 minūtēs. Pēc tam skatīsimies, ko rāda pretinieks un nav izslēgts, ka spēlēsim savā stilā ar augstu presingu.

Skatījāties "Tiraspol" video - ko jūs tur redzējāt?

Komanda spēj pieturēt bumbu - apmācīta komanda. Var redzēt, ka ir labs treneris, jo apmācīti spēlētāji. Mēs nekādā gadījumā nedrīkstam dot iespēju noorganizēt uzbrukumus, ko viņi prot.

Kam atbilst "Tiraspol" uz papīra, ja runājam par Latvijas fonu? Piemēram, Rīgas "Daugavai" vai tamlīdzīgi.
Domāju, ka ar savu spēlētāju izlasi, kluba budžetu un rokrakstu, ko mēs redzējām, mierīgi varētu cīnīties par čempionu titulu.

Vēl par sastāvu. Karašauska vietā spēlēs Blanks?
Nē, mēs spēlēsim ar vienu uzbrucēju - Šabalu. Un zem viņa manis minētais trijstūris. Ja būtu Karašausks un liktu viņu smailē un Šabalu nedaudz zemāk, tad nedaudz citādi viss izskatītos.

Šovakar bija viegls treniņš. Vai tas nozīmē, ka spēles plāns jau sagatavots mājās?
Jā, jā. Mēs vakar pieslīpējām standartus, taktiku, bet šodien pataustījām laukumu, iepazinām tā gabarītus. Laukums ir labs, plašs - kā "Nou Camp". Ideāli apstākļi, lielisks laiks - viss ir labi, lai parādītu kvalitatīvu futbolu. Noskaņojums arī labs, kaujiniecisks. Mēs jau nedaudz uzvelkamies un kļūstam aizvien nopietnāki, jo palikušas 24 stundas - domāju, tas ir normāli.

Vai nav satraukums, jo tie tomēr ir Eirokausi?
Nē, nē. Ko gan tur satraukties - pieci cilvēki spēlē nacionālajā izlasē, četri U-21 izlasē. Visi ir spēlējuši atbilstošā līmenī. Satraukumam nevajadzētu būt. Protams, sportiskā mandrāža pirms mača būs, bet pēc iziešanas laukumā tai vairs nav jābūt.

Vai nebūs grūti tādā ziņā, ka Virslīgā lielākoties spēlējat kā pirmais numurs, bet šeit plānojat spēlēt no aizsardzības?
Nē, nē, nē, tieši otrādi. Mēs treniņnometnēs esam iespēlējuši trīs virzienus - augšējo, vidējo un zemo presingu. Rīt plānojam vidējo presingu.

 

info - sportacents.com, E. Novickis

Autortiesības © 2012 SIA "Skonto FC". Visas tiesības paturētas.
Jautājumi un ieteikumi - info@skontofc.com.